Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…
Тут, на самісінькій лінії фронту, українські воїни роблять спільну справу та поступово витісняють російських окупантів якомога далі. Зокрема, воїни аеророзвідки окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського за допомогою своїх «пташок» прочісують кожен кілометр фронту, а особливо нахабним окупантам надсилають повітрям «сюрпризи».
Віднайти ворога, передати координати, скоригувати вогонь, підтвердити знищення — така щоденна робота українських повітряних розвідників.
— Все починається з того, що ставиться завдання, враховуючи всі чинники для максимальної безпеки під час роботи, — каже командир взводу Юрій.
Підрозділ аеророзвідки вирушає на завдання. Командир ставить завдання: зробити обліт двох посадок, виявити кількість особового складу та техніки. Треба перевірити інформацію стосовно ворожого танка, у разі виявлення — негайно доповісти.
На збір 10–15 хвилин і вперед на пошуки місця для роботи. Далі підготовка до роботи безпосередньо із «пташкою» — налаштовуємо дрон та робимо передполітну перевірку.
У середньому політ безпілотника триває 30 хвилин на відстані до 7 км в один бік. Утім, варто враховувати різні чинники, які впливають на їхню роботу.
— Кожного дня різна погода, вона впливає на дальність та тривалість польоту, тому перед кожним злетом ми враховуємо напрямок вітру. Якщо спочатку йдемо за вітром, треба враховувати. що назад йтимемо проти, відповідно і час на виконання завдань зменшується, треба залишити більше заряду, аби наша «пташка» повернулась до нас, — каже військовий.
Розвідники розповідають, що доводиться працювати за несприятливих погодних умовах.
— Під час туманності ми обмежені в роботі, та все ж працюємо. Враховуючи необхідність завдання, підлітаємо максимально низько і виявляємо, що можемо. Також, у разі падіння температури повітря нижче нуля, час перебування дрона в небі зменшується, але ми і з цим впораємось, спектр вибору широкий, тому обиратимемо «пташку» під сезон, — розповідає пілот Ігор.
Та щойно «пташка» підіймається в небо — і вона, і оператори одразу стають дуже бажаною ціллю для окупантів.
— Противник має досить серйозні засоби радіоелектронної боротьби, і часто не збиває, а садить їх. Втрачаємо інколи дрони, на жаль, але без цього ніяк. Треба мати достатній запас, щоб замінити знищені, — каже військовий «Хантер».
Цього разу налаштування і запуск успішні — чергові ворожі цілі знищені.
— Отак, ціль за ціллю, сантиметр за сантиметром виганяємо російського ворога з нашої землі і робимо свій внесок у перемогу. Звичайно, постійно вдосконалюємо свої навички, щоб робити це ще влучніше, — запевняють захисники.
@armyinformcomua
Президентська бригада імені гетьмана Богдана Хмельницького показала ефективну роботу одного з підрозділів операторів БПЛА.
Повідомлено про підозру в колабораційній діяльності ексспівробітниці маріупольського телеканалу Вікторії Терещенко. Тепер вона очолює місцевий телеканал «Маріуполь 24».
Прикордонники бригади «Форпост» продовжують ефективну роботу з ліквідації ворожого транспорту. Зокрема, наші воїни знищили два УАЗи на Вовчанському напрямку.
На Краматорському напрямку ворог не змінив своєї тактики з приходом холодів та випадінням снігу.
Бійці 79 десантно-штурмової Таврійської бригади провели черговий обряд «обнулєнія» для окупантів, які спробували провести штурмові дії.
Володимир Зеленський відгукнувся на криваві удари ворога по Запоріжжю та Кривому Рогу.
від 20000 до 100000 грн
Дніпро
Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)
від 20000 до 120000 грн
Дніпро
233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО
від 20500 до 120500 грн
Київ
Військова частина А7039
від 19000 до 120000 грн
Коломия, Івано-Франківська область
від 20000 до 120000 грн
Десна (Чернігівська обл.)
Військова частина А4302
Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…