Таку комплексну підтримку родинам, що наразі не знають куди звернутися, буде надавати Регіональний центр соціального супроводу, створення якого започатковано у Збройних Силах. Про…
З початку широкомасштабного вторгнення іноземні партнери надали Україні велику кількість озброєння, серед якого й австралійський бронетранспортер Bushmaster. Про його переваги та недоліки нашому кореспонденту розповіли військовослужбовці Десантно-штурмових військ ЗСУ.
— Хочу сказати, що австралійський Bushmaster зарекомендував себе достатньо непогано. На початку війни ми не мали транспорту з таким рівнем протиосколкового захисту, а ця машина дуже добре тримає осколки. Коли ми виїздили з міста Лисичанськ, у нас був випадок, як просто біля колеса машини розірвалася 82-га міна. Тоді лише колесо пошматувало, але ми успішно доїхали й увесь особовий склад залишився живим та неушкодженим. Бойовий модуль машини вирізняється високою точністю та тепловізійним прицілом. Наразі на машині в нас встановлений кулемет 7,62 та гранатомет Mk19. Думаємо ще кулемет Browning M2 поставити, все-таки калібр 12,7 мм було б чудово, — розповідає військовослужбовець десантно-штурмової бригади Володимир.
Чоловік додає, що австралійський бронетранспортер дуже гарно справляється з покладеними на нього завданнями й завдяки його міцній броні вдається зберегти екіпаж.
— Для перевезення особового складу це найкращий варіант, кондиціонер влітку, обігрів взимку, велика місткість, але, на мою думку, для ведення масштабних бойових дій все-таки потрібно щось на кшталт БТР-4, — додає військовий.
— Буквально 2 тижні тому за 15 метрів від нас прилетів снаряд від «Града». Корпус машини лишився непробитим, постраждало лише колесо. Я і навідник машини залишилися цілими й неушкодженими, — розповідає воїн-десантник Михайло.
Чоловік додає, що був навіть екіпаж, який вижив після наїзду бронетранспортера на дві протитанкові міни.
— Так, тоді у бронетранспортера відірвало колеса й багажник, але дно машини витримало, екіпаж, звісно, контузило, але всі залишилися живими, — розповідає армієць.
Водій австралійського бронетранспортера Сергій розповідає, що з незручностей у машині для себе виокремлює лише правосторонній руль, незвичний для нашої місцевості.
— Взагалі, бронетранспортер зарекомендував себе дуже добре. Витримав два постріли з РПГ, екіпаж уцілів. Я вважаю, що нам дуже пощастило з машиною, адже вона входить у десятку найкращих бронемашин світу й здатна витримати до 8 кг тротилу. Єдиний мінус, який я виокремив для себе — це правосторонній руль, хоча це, певно, навіть не мінус, а до цього просто треба звикнути, — ділиться чоловік.
Загалом воїни-десантники задоволені використанням австралійського бронетранспортера та вважають, що постачання зброї від іноземних партнерів пришвидшує нашу перемогу.
— Перемога скоро, й за нами, й нехай навіть ніхто не сумнівається. Ми вдячні іноземним партнерам за допомогу та сподіваємося, її буде ще більше, адже всі розуміють, ми боремося заради цілого світу, — додають хлопці.
Відео Олексія Мосейченка
Фото автора
@armyinformcomua
Упродовж січня та лютого 2026 року Сили оборони України уразили три великі підприємства ВПК рф, один з ключових ракетних полігонів та два великих арсенали.
На Лиманському напрямку логістичні проблеми російської окупаційної армії лише ускладнюються.
У Харкові в будинку, куди в суботу влучила російська ракета, завершено пошуково-рятувальні роботи.
За освітою Віра Миколаївна — інженер-механік, випускниця КПІ. Працювала на заводі, виховувала дітей, але доля привела її до війська ще у 1993 році.
На Курщині бійці 78-ї окремої десантно-штурмової бригади знищили російську радіолокаційну станцію «Гармонь» 1Л122.
Цими вихідними спортсмени ЗСУ вибороли три медалі на міжнародних змаганнях зі спортивної гімнастики, дзюдо та біатлону.
Лікар з авіаційної медицини, військовослужбовець
від 10000 до 15000 грн
Васильків
Військова частина А1789
Таку комплексну підтримку родинам, що наразі не знають куди звернутися, буде надавати Регіональний центр соціального супроводу, створення якого започатковано у Збройних Силах. Про…