ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Історія шолома, який врятував життя українському захиснику

Публікації
Прочитаєте за: 2 хв. 7 Жовтня 2022, 13:45

До повномасштабного вторгнення Андрій працював у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій. Колеги по роботі розповідають, що люди телефонують і зараз — хочуть записатись до нього на консультацію. Але від 24 лютого, як і всі інші чоловіки – працівники закладу, він боронить Україну. У 2014 році Андрій уже стояв на захисті Батьківщини, згодом був демобілізованим. Тож у центрі почувається, як свій серед своїх — завжди знайде потрібні слова підтримки та має в запасі не одну фронтову історію.

Нині він служить у львівській бригаді територіальної оборони, яка свого часу виконувала бойові завдання на Харківському та Донецькому напрямках. Там в одному з боїв він і дістав поранення.

— Ми отримали наказ зайняти позицію. Закріпились і десь через годину почалися артилерійські та авіаційні обстріли. Ховались в яру, я лежав у самому низу… Справа впала касетна бомба, пошкодила кулемет, а один осколок попав у мій шолом. Саме він і врятував мені життя, — розповідає Андрій.

Воїн хотів обов’язково подякувати за той особливий для нього шолом. Тому розмістив у соцмережах повідомлення «Шукаю цю ученицю, щоб віддячити» та світлину рятівного шолома, на якому є наклейка з ім’ям Ольги та назвою школи в Раковіце Великі.

У цей час у Польщі подруга Ольги натрапила на цей пост і показала їй. Рятівницею виявилася Ольга Кіх, учениця четвертого курсу економічно-технічної школи у Раковіце Великі. Вона й передала амуніцію нашому захисникові. Дівчина родом з України й усім серцем поруч із такими, як Андрій, які борються за незалежність Батьківщини.

Польські ЗМІ зацікавилися цією історією. Вона одна з тих, що щемить серце та доводить важливість допомоги кожного та кожної на своїх фронтах. А Польща, як і увесь світ, прагне нам допомогти здобути перемогу та врятувати якнайбільше життів українців. За що ми їм щиро вдячні.

В інтерв’ю полякам дівчина розповіла, що після того, як почула від директора, що школа готова допомагати українцям, дуже зраділа.

— Мені дуже хотілося щось робити, якось допомагати Україні та її захисникам. Я щиро тішуся з того, що пан Андрій зараз живий та вже одужує, — розповідає Ольга та скромно додає, що не відчуває себе героїнею.

Ось так доля познайомила двох різних героїв, яких об’єднує зараз одне бажання — перемога України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Від імені українського народу Президент отримав премію імені Евальда фон Кляйста
Від імені українського народу Президент отримав премію імені Евальда фон Кляйста

У Мюнхені організатори Мюнхенської безпекової конференції вручили Президенту України Володимиру Зеленському премію Евальда фон Кляйста.

Точна робота та логічний фінал для ворога: поблизу Покровська дронарі 425 полку знищують окупантів
Точна робота та логічний фінал для ворога: поблизу Покровська дронарі 425 полку знищують окупантів

На Покровському напрямку оператори БПЛА 425 окремого штурмового полку «Скеля» зменшують популяцію окупантів ефективним застосуванням дронів.

Дуель у зимовому лісі: знищений Град та антидронщики ворога проти операторів батальйону Signum
Дуель у зимовому лісі: знищений Град та антидронщики ворога проти операторів батальйону Signum

На Лиманському напрямку дронарі батальйону Signum 53-ї ОМБр імені князя Володимира Мономаха знищили ворожу РСЗВ та зійшлись у двобої з антидроновим підрозділом.

Уражено нафтовий термінал в Краснодарському краї та комплекс «Панцирь-С1» в Криму — Генштаб ЗСУ
Уражено нафтовий термінал в Краснодарському краї та комплекс «Панцирь-С1» в Криму — Генштаб ЗСУ

У рамках заходів зі зниження наступального та економічного потенціалу агресора підрозділи СОУ продовжують завдавати ураження по важливих об’єктах ворога.

Бійці 41-ї бригади евакуювали родину та їх домашніх улюбленців з Куп’янська
Бійці 41-ї бригади евакуювали родину та їх домашніх улюбленців з Куп’янська

Військовослужбовці 2-го механізованого батальйону 41-ї ОМБр провели спецоперацію з порятунку цивільних мешканців у Куп’янську.

Слобожанські десантники показали, як протидіють інфільтрації окупантів на Словʼянському напрямку
Слобожанські десантники показали, як протидіють інфільтрації окупантів на Словʼянському напрямку

Десантники 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади ДШВ показали, як протидіють спробам ворога просуватись вглиб оборони малими групами.

ВАКАНСІЇ
Санітар

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Командир гармати (артилерія, ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

навідник ЗУ-23-2, стрілець-зенітник

від 25000 до 130000 грн

Київ, Київська область

військовослужбовець Начальник медичної служби

від 20000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Командир бойової машини, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Майстер виробничого відділення

від 20000 до 21000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

--- ---