ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як чернігівські захисники зупиняли російську навалу

Life story Герої Регіони
Прочитаєте за: 2 хв. 11 Вересня 2022, 12:24

Заступник командира роти з бойової підготовки Михайло обороняв Україну від російської навали з перших днів, навіть з перших годин. Він – випускник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. О 4-ї годині двадцять хвилин 24 лютого офіцер отримав сповіщення про початок повномасштабного російського вторгнення і одразу прибув до своєї військової частини, щоб отримати зброю і стати на захист рідної країни. Насамперед подбав про забезпечення усім необхідним своїх підлеглих та чекав на подальші накази від командування. За словами офіцера, вже наступного дня його підрозділ отримав завдання знищити колону ворожої техніки.

− «Зустрічали» панцирники противника на околицях міста разом із тероборонівцями та бійцями танкової бригади, − розповідає офіцер. – Спочатку нам вдалося знищити ворожу піхоту, що йшла попереду. Потім − розвідувальну машину противника. Пізніше захопили цінні «трофеї». Кілька одиниць уцілілої техніки ворога ще не один день знадобилися українським захисникам, які обороняли Чернігів від окупантів.

У Михайла − справжній бойовий досвід, який, як кажуть у народі, «за плечима не носити». У лютому-березні бійці під його командуванням щодня відбивали ворожі наступи,  облаштовували засідки. Його підрозділ у взаємодії з нашими танкістами неодноразово вступав у бій проти окупантів.

− Найбільше мені запам’ятався бій на околиці міста поблизу торговельного майданчика «Епіцентр», − розповідає офіцер. – Зокрема, безстрашність та майстерність одного з командирів нашого танка, який, навіть незважаючи на те, що бойова машина була ушкоджена, продовжував бій з окупантами. Наш герой-танкіст тоді знищив дві ворожі цілі противника одразу з двох влучних пострілів.

Пізніше, за словами Михайла, після  зняття облоги з обласного центру, військовики під його командуванням несли службу на блокпостах, організовували пропускний режим на в’їзді до Чернігова. Одного разу вони навіть зупинили автомобіль, в якому жінка намагалася провести в місто кілька кілограмів вибухівки. Злочинницю затримали і передали працівникам Служби безпеки України.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України Михайла було нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Докладніше – у відео від кореспондентів АрміяInform.

Фото та відео авторів

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Гармати, літаки, дрони: Повітряні Сили показали, як відбивали ракетно-дроновий удар

Гармати, літаки, дрони: Повітряні Сили показали, як відбивали ракетно-дроновий удар

ПС ЗСУ опублікували добірку відео бойової роботи за 6 грудня 2025 року з відбиття масованого удару агресора.

«Разом захистимо своє право на життя, нашу Богом дану землю» — Президент взяв участь у молитовному сніданку з нагоди Дня ЗСУ

«Разом захистимо своє право на життя, нашу Богом дану землю» — Президент взяв участь у молитовному сніданку з нагоди Дня ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у другому військовому молитовному сніданку з нагоди Дня Збройних Сил України.

Сили оборони відбили сім спроб штурму у напрямку Гуляйполя: Генштаб

Сили оборони відбили сім спроб штурму у напрямку Гуляйполя: Генштаб

Від початку цієї доби відбулося 77 бойових зіткнень.

Після хімії, вогню і радіації — виходять вони: 704-та бригада відпрацювала бойову деконтамінацію

Після хімії, вогню і радіації — виходять вони: 704-та бригада відпрацювала бойову деконтамінацію

Військовослужбовці 704-ї окремої бригади радіаційного, хімічного та біологічного захисту Сил підтримки ЗСУ відпрацювали повний цикл деконтамінації — від розгортання обладнання до фінального контролю чистоти.

Вполювали НРК-«кур’єра», спалили гармату: «Привид Хортиці» не зупиняє бойової роботи

Вполювали НРК-«кур’єра», спалили гармату: «Привид Хортиці» не зупиняє бойової роботи

Оператори БПЛА 15-ї бригади НГУ з батальйону безпілотних систем «Привид Хортиці» опублікували добірку ураження техніки, дронів та окупантів у своїй зоні відповідальності.

Міністр оборони взяв участь у спільній молитві за українських воїнів

Міністр оборони взяв участь у спільній молитві за українських воїнів

Міністр оборони України Денис Шмигаль взяв участь у спільній молитві за українських воїнів та вільне майбутнє українського народу.

ВАКАНСІЇ

Стрілець

від 20000 до 100000 грн

Дніпро

Соборний РТЦК м. Дніпра

Розвідник

від 20000 до 120000 грн

Херсон

126 ОБр Сил ТрО

Водій-кранівник, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Кропивницький

Військова частина А3406

Водій, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Ярмолинці, Хмельницька область

Водій кат. С, військовослужбовець

від 20000 до 20000 грн

Запоріжжя

Бердянський РТЦК та СП

Військовослужбовець за контрактом

від 20100 до 100000 грн

Жовті Води

4 відділ Кам'янського РТЦК та СП

--- ---