ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Принцеса-воїн з Верховини, або Як гуцулка Ксеня кабінет на бліндаж змінила

Прочитаєте за: 3 хв. 12 Серпня 2022, 13:41

Кажуть, що на Прикарпатті все чудове: культура, звичаї, природа і… дівчата. Ця зворушлива історія саме про таку жінку-воїна з Верховинського району, котра на рівні з чоловіками сьогодні воює проти рашистського окупанта на передовій у Донецькій області. Паралельно здобуває 3 вищих освіти, є організатором багатьох турнірів змішаних бойових мистецтв у Франківську, заступник голови молодіжної ради обласного центру, а найбільше у житті зненавиділа… сублімат.

– Я кулеметниця в одному з підрозділів механізованої бригади імені Чорних Запорожців. У взводі я лише одна жінка, а всі бойові побратими стали мені вже, як рідні. Я дуже люблю своїх хлопців, вражена їхньою сміливістю та відважністю, – розповідає Оксана Рубаняк. – На війні найважче, напевно, втрачати свого товариша, усвідомлювати те, що люди, котрі стоять за тебе горою, допомагають у всьому – можуть зникнути будь-якої миті.

До війни дівчина працювала в Івано-Франківській міській раді, займалась організацією різноманітних патріотичних заходів у Департаменті молодіжної політики та спорту, розвивала молодіжну діяльність у місті. Час від часу планувала регіональні та міжнародні змагання MMA (Mixed martial arts з англ. – змішані бойові мистецтва.), адже є головою місцевої громадської організації «Армія змішаних бойових мистецтв».

– Зранку 24 лютого я прокинулася від того, що до моєї кімнати вбігла власниця квартири, яку я орендую. Пам’ятаю, як вона мені перелякано прокричала, що почалася війна, – пригадує Оксана. – Більше розуміння того, що коїться, дійшло до мене, коли пролунали вибухи в районі місцевого аеропорту. Я була розгублена, але, зібравши волю в кулак, почала збиратися на роботу.

Звичайно, того дня скасували будь-які колективні зібрання в області. В Івано-Франківську, зрештою, як і у всіх містах України, почалась мобілізація, люди організовувались у добровольчі формування, куди і подалась Оксана.

– Одне з добровольчих формувань міста складалось із людей, що у перші дні зорганізувались для самооборони міста. Ми допомагали правоохоронцям підтримувати громадський порядок у місті. Згодом все закрутилось-зав’язалось і… я стала військовою, – усміхається кулеметниця. – На опанування військової професії часу було обмаль, тому доводилось все засвоювати швидко та, переважно, уже в районі бойових дій.

Про свій підрозділ дівчина може розповідати годинами, адже кожен боєць, кожен захисник – це справжній герой, котрий бореться за майбутнє своєї країни.

– За останніх кілька місяців на війні тут всього стільки відбулось, що й важко виділити якийсь окремий випадок. Безумовно, морально та фізично спочатку було дуже важко, проте людський організм звикає до будь-яких навантажень. Буває недосипаєш, часом немає можливості помитись чи приготувати щось поїсти. І, до речі, скажу вам, що оті гуманітарні сухпайки з-за кордону дуже виручають, їх можна споживати у будь-яку погоду та в будь-якому місці. Проте після війни я точно ніколи не їстиму «Мівіни» чи інших субліматів, – жартує дівчина.

Оксана Рубаняк планує здобути ще одну вищу освіту, четверту. Окрім педагогічної, філологічної та освіти психолога на військовій кафедрі, хоче стати ще й публічним управлінцем-адміністратором. Каже, що вчитись ніколи не пізно, зрештою, як і змінювати країну.

У нас на Верховинщині, звідки я родом, є безліч традицій та забобон. Гуцульський світ – це поєднання драматизму дійсності та витонченості. Але точно знаю, що ані мольфарське пророцтво, ані прогнози диванних експертів не змінять майбутнє нашої держави. Лише ми, українці, своєю волею, працею та  наполегливістю можемо вибити ворога з нашої землі, а відтак – дати країні шанс на цивілізовані блага, – резюмувала Оксана.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Бігли, їхали, пливли, але марно: оператори «Альфи» позбулись понад 1800 окупантів
Бігли, їхали, пливли, але марно: оператори «Альфи» позбулись понад 1800 окупантів

За останній тиждень спецпризначенці Центру спецоперацій «Альфа» СБУ знищили та поранили 1834 російських окупантів.

Спецпризначенці ГУР вдарили по піхоті та техніці рф на Запорізькому напрямку
Спецпризначенці ГУР вдарили по піхоті та техніці рф на Запорізькому напрямку

Впродовж березня воїни Департаменту активних дій ГУР МО України нищили піхоту, техніку, укриття та дрони рф на Запорізькому напрямку.

Тактика «кувалди» та «салямі»: на Лиманському напрямку ворог поєднує авіаудари зі спробами штурмів
Тактика «кувалди» та «салямі»: на Лиманському напрямку ворог поєднує авіаудари зі спробами штурмів

Окупанти масовано застосовують керовані авіабомби для ударів по позиціях Сил оборони на Лиманському напрямку, поєднуючи бомбардування зі спробами штурмових дій.

Врожайний день: як Олександр з побратимами знищив міномет і автівки росіян
Врожайний день: як Олександр з побратимами знищив міномет і автівки росіян

Олександр разом з побратимами за день знищив російський міномет, кілька окупантів і їхні два авто.

Гармата росіян «замовкла»: десантники знищили техніку окупантів
Гармата росіян «замовкла»: десантники знищили техніку окупантів

Воїни 71-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ знищили російську гармату та транспортні засоби окупантів.

«Герасимов уже своїм язиком захопив»: на Лиманському напрямку російське командування бреше про успіхи
«Герасимов уже своїм язиком захопив»: на Лиманському напрямку російське командування бреше про успіхи

Вище командування окупаційної російської армії регулярно звітує про відсутні в реальності здобутки загарбників на Лиманському напрямку, видаючи бажане за дійсне

ВАКАНСІЇ
Лікар медичного пункту

від 21000 до 21000 грн

Київ

168 окремий батальйон 120 ОБр Cил ТрО

Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Черкаси

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Водій-санітар 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Зовнішній пілот, оператор, безпілотних літальних апаратів

від 20000 до 50000 грн

Житомир

115 ОБр Сил ТрО

Оператор-розвідник 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

Командир міномета, сержант

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---