Нині це близько 12% усієї лінії бойового зіткнення та найбільша ділянка серед корпусів ЗСУ. За цей час усі бригади корпусу…
Художниця Беата Куркуль почала творити ще у 2014 році — у жанрі комп’ютерної графіки. За ці роки Беата створила серію картин на військову тематику. Героями її робіт стали воїни ЗСУ та прикордонники, більшість — реальні українські військовослужбовці.
Їхні розповіді про службу, їхні тривоги і радості надихають Беату. Саме вони стали очами мисткині й водночас консультантами під час зображення військової техніки, амуніції та армійської специфіки. Чи не найбільш сильна робота цих днів, створена за допомогою комп’ютерної графіки, — присвячена захисникам Маріуполя, зокрема «Азовсталі». Центральним образом тут стала Праматір-захисниця, яку художниця в такий спосіб просила про підтримку для українських воїнів.
Нещодавно Беата почала створювати картини за допомогою нейромереж, долучившись до популярного нині порталу MidJourney. Після обстрілів Києва і околиць, вперше почутих звуків повітряної тривоги та вибухів, побачених на власні очі ворожих ракет в українському небі, у творчості художниці з’явилися нові мотиви. Нині синє небо і жовті поля — яскраве тло її робіт з образами українських захисників.

За допомогою чат-бота MidJourney в мережі Discord мисткиня задає певні параметри, скажімо, соняшники, українську артилерію, танки. Нейромережа створює кілька варіацій, які авторка творчо опрацьовує. Одна з перших робіт у цьому жанрі — яскраві жовті соняхи на тлі грозового неба.
— Я відчувала, що рашисти розбудили в Україні щось дуже древнє і дуже сильне, адже з окупантами воює навіть природа, а кількість неймовірних подій вже не є випадковістю. Для мене важливо підтримати українських воїнів тим, чим можу, а для цього слід зберігати власний ресурс, і творчість цьому сприяє, — розповіла Беата Куркуль.
— Перші нейромережі з’явилися кілька років тому, зараз їх досить багато, натомість автори MidJourney цього року проводять активну фазу тестування, що робить їх особливо привабливими для користувачів, — ділиться враженнями художниця.
Беата погоджується, що причиною популярності нейромереж може бути і можливість їх використання як арттерапії — малюючи за допомогою нейромереж, можна нормалізувати психоемоційний стан і позбутися напруги та страхів.
Штучний інтелект навчається дуже швидко, зазначає художниця, нині на порталі вже можна задавати розміри робіт і змінювати стилістику, створювати навіть комікси, акварельні картини, стилізації під відомих художників.
— Добре, що автори цієї нейромережі майже не обмежують подальше використання робіт. MidJorney залишають за собою це право, однак і художники можуть продавати свої роботи компаніям, обіг яких не більше ніж 1 млн доларів на рік. Також картини можна використати як NFT, але в цьому разі заплатити 20% роялті MidJorney. Вже зараз маю пропозиції щодо робіт як принтів, — каже Беата.
Вона багато спілкується з військовослужбовцями та їхніми родинами. Відчуте і почуте в цих розмовах — біль і надія — на її картинах. Художниця каже, що нерідко створює портрети загиблих — на прохання побратимів або рідних. Часто вони з чоловіком виступають як волонтери, допомагають діставати амуніцію для військових підрозділів. Беата — громадянка Литви, однак давно живе в Україні та вважає за честь малювати українських захисників, адже захоплюється їхньою мужністю і стійкістю у війні з російськими окупантами.
Бійці підрозділу Lasar’s Group Нацгвардії щомісяця посідають перші місця за кількістю знищеної артилерії в рейтингу «Є-балів».
До 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна засуджено учасника агентурної мережі генштабу рф, яка діяла в Україні.
На Київщині та Миколаївщині співробітники СБУ та Національної поліції викрили ще 6 «ухилянтських схем».
Командир відділення 155 окремого батальйону територіальної оборони
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
Інструктор з топографії, військовослужбовець
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
Водій (кат. B, C, D), військовослужбовець
від 20500 до 20500 грн
Городок (Житомирська обл.)
Військова частина А2192
Нині це близько 12% усієї лінії бойового зіткнення та найбільша ділянка серед корпусів ЗСУ. За цей час усі бригади корпусу…