Упродовж цього періоду новобранець проходить не лише фізичне тренування, а й внутрішнє становлення — вчиться діяти в колективі, працювати під тиском, приймати відповідальність і мислити як воїн….
В Україну прибула перша партія дронів, закуплених у межах програми «Армія дронів». 30 мультикоптерів DJI Matrice 300 RTK вже за кілька днів надійдуть на фронт до наших захисників. Як розповів голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь, загалом закуплено 78 дронів-розвідників, у планах – ще більше.
«Наша мета – закупити близько 200 дронів-розвідників. Перша партія з 30 дронів DJI Matrice 300 днями вже буде у військових. Ще 48 мультикоптерів – доставлять в Україну наступного тижня. Після цього їх також передадуть Збройним Силам України», – зазначив він.
За словами очільника служби, час у польоті DJI Matrice 300 складає 55 хвилин, а максимальна висота – 7000 метрів. Також дрон оснащений технологією штучного інтелекту та камерами з тепловізорами, які здатні фокусуватись на цілях і виявляти потенційну небезпеку.
Юрій Щиголь уточнив, що наразі також закуплено 5 комплексів Fly Eye – безпілотних літальних апаратів зразка НАТО, які використовуються польськими спецпідрозділами. Один з них вже знаходиться в Україні, інші 4 – надходитимуть кожного тижня по одному.
Максимальна швидкість цього БПЛА становить 120-160 км/год, радіус застосування – до 50 км, практична стеля – 4000 м, розмах крил – 3,6 м, а довжина – 1,9 м.
«Один дрон DJI Matrice 300 коштує 720 тисяч гривень. Один комплекс Fly Eye, а точніше станція і два літачки, – 22 млн гривень, кожен окремо безпілотник – 5,8 млн гривень», – додав він.
Нагадаємо, «Армія дронів» – проєкт, започаткований Генеральним штабом ЗСУ та Міністерством цифрової інформації. Це комплексна програма, в рамках якої запланована системна закупівля дронів, їх ремонт, а також курси навчання відповідних фахівців. Проєкт стартував 1 липня цього року.
@armyinformcomua
Загалом від початку доби відбулося 83 бойових зіткнення, загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників.
На Оріхівському напрямку ворог пробує просуватися. Як малими тактичними групами, по 1-2 окупанта, так і технікою на яку росіяни наварюють нові металеві конструкції.
Бійці Військово-Морських Сил України завдали удару по російських загарбниках, які зайняли позиції на буровій установці «Сиваш» у Чорному морі.
У ніч з 1 на 2 листопада 2025 року «майстри Департаменту активних дій ГУР МО України» атакували дороговартісні об’єкти системи протиповітряної оборони окупантів у тимчасово окупованому Криму.
Україна перетворює інновації на реальну оборонну спроможність – завдяки співпраці держави, науки й виробників.
Триває операція із зачистки Покровська від окупантів: Сили оборони зупинили розширення росіян у північній частині міста, ліквідувавши 19 загарбників за минулу добу. Водночас у Мирнограді ситуація напружена, але не загрозлива — виявлено до 10 окупантів на околицях.
від 20000 до 120000 грн
Покровськ
Бахмутський ОБ ТрО
від 21000 до 121000 грн
Васильків, Київська область
Упродовж цього періоду новобранець проходить не лише фізичне тренування, а й внутрішнє становлення — вчиться діяти в колективі, працювати під тиском, приймати відповідальність і мислити як воїн….