ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Захисників України звільнили від сплати військового збору

Актуальна тема Соціальний захист
Прочитаєте за: 2 хв. 25 Липня 2022, 12:08
Фото: Віталій Солоний / АрміяInform

9 липня набув чинності закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в бойових діях в умовах воєнного стану».

Президент Володимир Зеленський підписав, ухвалений українським парламентом у червні закон, який звільняє військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, працівників МВС, Управління держохорони, Держспецзв’язку та інших законних військових формувань від сплати військового збору.

Цим законом українських військовослужбовців та інших осіб, які беруть участь у забезпеченні національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресій рф в умовах воєнного стану, звільнено від сплати військового збору.

«У період дії правового режиму воєнного стану не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їхньої безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії рф», − пояснили в коментарі кореспонденту АрміяInform у Державній податковій службі України. 

Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається Кабінетом Міністрів України. Водночас, як додали в Державній податковій службі України, на сьогодні Порядок підтвердження статусу осіб, зазначених у абзаці третьому п.п. 1.7 п. 16¹ підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором Кабінетом Міністрів України не затверджено.

Як вказано в пояснювальній записці до законопроєкту: «Реалізація цього законопроєкту не потребує додаткових витрат з державного або місцевого бюджету». Натомість рішення поліпшить матеріальне становище військовослужбовців, чий внесок у захист країни неоціненний.

Військовий збір було запроваджено у 2014 році в розмірі 1,5% від заробітної плати. За 2014−2021 роки його надходження становлять 131,9 млрд грн, зокрема у 2021 році – 28,6 млрд грн.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Велика гармата проти маленького FPV: Залізна бригада ліквідувала ворожі САУ

Велика гармата проти маленького FPV: Залізна бригада ліквідувала ворожі САУ

Безупинно працює вогневий конвеєр Третьої окремої важкої механізованої Залізної бригади зі знешкодження російського непотребу, що штурмує Харківщину.

Харківщина під атакою дронів: загиблий, п’ятеро поранених, горить дитсадок

Харківщина під атакою дронів: загиблий, п’ятеро поранених, горить дитсадок

Один 40-річний чоловік загинув, ще п’ятеро людей дістали поранення внаслідок російської атаки безпілотників по Холодногірському району Харкова вранці 22 жовтня. Серед постраждалих — жінка у важкому стані з опіками. У районі загорівся дитячий садок, звідки проводять евакуацію дітей.

«Здавали назад, бо зрозуміли, що немає чого їхати» — поблизу Покровська спалили колону бронетехніки

«Здавали назад, бо зрозуміли, що немає чого їхати» — поблизу Покровська спалили колону бронетехніки

На Покровському напрямку росіяни розпочали сезон механізованих штурмів. Атакувати намагаються, коли настає погана погода. Сили оборони ці атаки відбивають.

«Малінова девʼятка» з багажем-домовиною: Signum нищить логістику ворога на Лиманському напрямку

«Малінова девʼятка» з багажем-домовиною: Signum нищить логістику ворога на Лиманському напрямку

Бійці батальйону «Signum» провели серію результативних атак на Лиманському напрямку, знищивши низку ворожих цілей — серед них «швидкий мотоцикліст», група піхоти, ВАЗ-2109 та пікап постачання.

Херсонщина під шквалом атак: дрони, авіація й артилерія — 14 поранених за добу

Херсонщина під шквалом атак: дрони, авіація й артилерія — 14 поранених за добу

На Херсонщині за минулу добу внаслідок російських атак поранення дістали 14 людей, серед них — літнє подружжя з Херсона, яке потрапило під артилерійський обстріл вранці 22 жовтня.

«На її основі будуватимуть все» — Міністерство оборони України цифровізує військовий облік

«На її основі будуватимуть все» — Міністерство оборони України цифровізує військовий облік

Міністерство оборони України запускає «Імпульс» — систему цифровізації обліку військовослужбовців. Саме вона невдовзі стане фундаментом для створення єдиної цифрової екосистеми оборонного сектору.

ВАКАНСІЇ

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Інженер техобслуговування БПЛА

від 20000 до 190000 грн

Чугуїв

4-й штурмовий батальйон - 92 окремої штурмової бригади

Бойовий медик

від 23000 до 123000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

Медична сестра, військовослужбовець

від 21000 до 190000 грн

Вся Україна

22 окрема механізована бригада

Водій до військової частини А1836

від 21000 до 51000 грн

Миколаїв, Миколаївська область

Оператор БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 100000 грн

Дніпро

Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід в/ч А4806

--- ---