Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
АрміяInform продовжує розповідати про історію збройних конфліктів з росією. У четвертій серії — про події 1173 року і перемогу українців під Вишгородом.
Князі Мстислав, Рюрик і Давид Ростиславичі, які запанували в Києві невдовзі після смерті Володимира Мстиславича, у 1173 році відмовилися коритися володимирському князю Андрію Боголюбському і постригли бороду його послу.
Через цю зухвалість Боголюбський вирішив провчити киян і організував каральну «спецоперацію». На Київ вирушило 50-тисячне військо під командуванням брата князя Всеволода Юрійовича, в якому, крім володимиро-суздальських полків, були сили Муромського, Рязанського, Турівського, Полоцького, Городенського князівств та Новгорода.
Коли стало відомо, що вороже військо підходить до Києва, князь Мстислав Ростиславич ухвалив рішення не захищати нещодавно зруйновану столицю. Князівські війська заперлись у навколишніх фортецях — Рюрик сів у Білгороді, Мстислав у Вишгороді, а Давид поїхав на Волинь просити військової допомоги.
Така стратегія виявилася дуже вдалою: зайшовши до Києва ворожі війська обтяжилися здобиччю та почали пірувати, що негативно вплинуло на їхню боєздатність. А маленькі містечка, що мали потужні мури та вдосталь запасів продовольства, змогли витримати дев’ять тижнів облоги, допоки не надійшла допомога із заходу.
У ніч на 19 грудня 1173 року під Вишгородом 50-тисячне військо північних і північно-східних князів було дощенту розгромлене українцями під командуванням Мстислава Ростиславича та луцького князя Ярослава Ізяславича, який після перемоги став великим київським князем. Одна частина ворогів була перебита, інші, втікаючи, потонули в холодному Дніпрі. Це була помста володимиро-суздальцям за руйнування Києва у 1169 році.
Після чотирьох місяців війни втрати ворога на всіх фронтах ще не досягли 40 тисяч осіб. А 850 років тому 50 тисяч полягло лише в одній битві. Це була настільки відчутна поразка, після якої північно-східні сусіди кілька століть боялися навіть думати про захоплення Києва.
Крім того, її наслідком стала змова заліської знаті та вбивство Андрія Боголюбського. Зневага до князя з боку залісців була така, що лише полонений у 1169 році киянин Кузьмище подбав про християнські обряди над тілом убитого та похорон.
Саме Перемога під Вишгородом стала переломною подією, що об’єднала ядро майбутньої України — Київське, Волинське та Галицьке князівства. До речі, перша згадка про Україну в «Літописі Руському» датується 1187 роком, тож цього року їй виповнюється 835 років.
@armyinformcomua
3 грудня близько 13:20 військовослужбовці рф здійснили артилерійський обстріл селища Білозерка Херсонської області.
На Покровському напрямку окупанти постійно атакують, однак чисельність штурмових груп стає все меншою.
Харківський суд визнав винним 57-річного чоловіка у поширенні інформації про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України. Йому призначено покарання у виді п’яти років позбавлення волі.
Противник не припиняє спроб просуватися вглиб території України. На даний час ворог 125 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Курахівському та Покровському напрямках, де провів майже половину від усіх атак.
Сьогодні ворог декілька разів поцілив в житлові мікрорайони міста Покровськ Донецької області.
Воїни 6-го полку Сил спеціальних операцій «Рейнджер» разом із суміжними підрозділами Сил оборони нищать ворогів та поповнюють обмінний фонд на Курщині, зокрема під час аеророзвідки оператори БПАК виявили 30 ворожих піхотинців, які двома групами пробиралися на позиції.
від 20000 до 20000 грн
Васищеве
Військова частина 3075 НГУ
від 25000 до 100000 грн
Кам'янець-Подільський, Хмельницька область
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…