Про свій бойовий шлях в інтерв’ю кореспонденту АрміяInform розповів оператор полку Сил спеціальних операцій, який наразі продовжує службу на інструкторській посаді навчально-тренувального…
росія намагається переконати вільний світ у тому, що її поразка начебто неможлива. Адже в неї більше солдатів і зброї, ніж в України.
Про це повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков у Фейсбук.
«москва прагне затягнути нас у війну ресурсів, сподіваючись, що партнери втомляться нам допомагати, а ми не витримаємо російського терору.
У цих умовах нашою головною зброєю має стати ефективність. У всьому.
Один із пріоритетів – підвищення точності та швидкості ухвалення рішень від тактичного до стратегічного рівня», − наголосив він.
У цьому контексті, за словами Олексія Резнікова, Міноборони в синергії з Генеральним штабом ЗСУ та відповідними Командуваннями ЗСУ розпочинають новий етап роботи. Сфера надважлива: зв’язок, автоматизація управління та забезпечення ситуаційної обізнаності з врахуванням практичного досвіду війни.
«Наприкінці 2021 року Міноборони розблокувало низку системних проєктів у цій сфері, які мають забезпечити нашим воїнам перевагу.
На жаль, не одне десятиліття існувала погана традиція ставлення до того ж зв’язку, як до повітря: коли він є – його не помічають, коли зникає – починаються якість «пожежні» кроки, виникає «зоопарк» різних пристроїв.
Впровадження автоматизації управління останні років 15 відбувалось за принципом «крок вперед, два назад, три в бік, стрибок на місці». Хоча уявити сучасну армію без якісних АСУ − неможливо», − зазначив глава оборонного відомства України.
Широкомасштабне вторгнення росії вплинуло на графік втілення минулорічних задумів, але безцінний досвід боїв зробить дії ЗСУ більш виваженими.
«На початку вторгнення окупанти одразу атакували систему зв’язку, сподіваючись, що українське військо втратить керованість. Адже зв’язок − це як нервова система, її ураження може спричинити параліч. Проявилося, які процеси і технічні рішення не пройшли тест практикою у бойових зіткненнях з противником, який має потужні системи РЕБ, РЕР та кіберармію.
Довелося шукали нелінійні відповіді. Зокрема, коли Ілон Маск передав для потреб України супутникові термінали зв’язку Starlink, щоб забезпечити роботу життєво необхідної інфраструктури, наші військові так само випробували ці пристрої. І коли переконалися, що вони вирішують необхідні завдання для армії, Міноборони закупило і передало для потреб ЗСУ 1600 Starlink», − сказав він.
Водночас завдяки злагодженій роботі урядової команди і лідерству в цьому питанні команди Мінцифри на чолі з Михайлом Федоровим було отримано як матеріально-технічну допомогу ще 2400 терміналів. Ще 300 «старлінків» до війська надали волонтери.
«У підсумку наші об’єднані зусилля зруйнували плани ворога. Загалом війна показала, що потрібні зміни за багатьма напрямами. Скажімо, наочним є питання забезпечення бійців якісними портативними раціями. Міністерство оборони закуповує тисячі рацій відповідно до потреби, яку формує Генштаб ЗСУ згідно зі штатними розписами. Зокрема, невдовзі очікується надходження чергової партії з 9 тис. рацій»,− повідомив Міністр оборони України.
Водночас, зазначив Олексій Резніков, це лише один із 7 рівнів зв’язку, які потребують інвестицій. Від цього залежить життя наших воїнів.Тому є необхідність переглянути цілу низку базових підходів. Випробувати та максимально швидко масштабувати рішення, які дозволять вести війну, де основою доктрини є не безлімітні ресурси, а ефективне використання наявних.
«Незабаром фахівці Генерального штабу ЗСУ підготують деталізовані та уточнені пропозиції щодо розвитку зв’язку, впровадження автоматизованих систем управління та комплексів забезпечення ситуаційної обізнаності.
Мова не тільки про швидкі закупівлі витратних матеріалів. Великі обсяги – це також питання ремонту, модернізації, стійкості та взаємосумісності технічних рішень. На основі цього буде сформована дорожня карта наших дій», − заявив глава оборонного відомства.
Міноборони вже зробило підготовчі кроки, зокрема для ведення предметного діалогу з партнерами.
«Адже чим більше сучасної зброї нам вдається залучити, тим жорсткіші вимоги до ефективності її використання та системи управління.
Буде непросто, але ми впораємось. Підкреслюю знов – ми дуже швидко вчимось.Все буде Україна!» − резюмував Олексій Резніков.
На Куп’янському напрямку ворог за останню добу атакував вісім разів.
Приморський районний суд міста Одеси виніс вирок місцевій жительці, яку визнано винною у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ в особливий період.
Збройні Сили України продовжують активно розвивати міжнародне співробітництво, зокрема зміцнюючи партнерські відносини зі США.
Контррозвідка Служби безпеки запобігла ще одному теракту в Харкові: затримано двох підозрюваних, які готували підрив у центрі міста.
«Малий» — 19-річний піхотинець 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Навесні 2025-го підписав контракт «18–24».
ГУР МОУ оприлюднило дані про 66 одиниць іноземного технологічного обладнання, яке використовують підприємства військово-промислового комплексу рф.
Механік-водій, військовослужбовець у ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Медична сестра, анестезист відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії
від 20000 до 120000 грн
Десна (Чернігівська обл.)
Військова частина А4302
Про свій бойовий шлях в інтерв’ю кореспонденту АрміяInform розповів оператор полку Сил спеціальних операцій, який наразі продовжує службу на інструкторській посаді навчально-тренувального…