Спочатку танкісти бригади двома влучними пострілами з баштової гармати Т-64 знищили ворожу «мотолигу», а потім бронетранспортер зі знаменитим античним іменем «Буцефал» ліквідував залишки…
Пересувний зенітний ракетний комплекс(ЗРК) NASAMS (Norwegian Advanced Surface-to-Air Missile System) середньої дальності призначений для ураження повітряних цілей на малих та середніх висотах у будь-яких погодних умовах. Прийнятий на озброєння ВПС Норвегії у 1994 році для заміни комплексів Improved Hawk, який перевершує за бойовими можливостями. А саме: здатний одночасно супроводжувати та вражати більшу кількість цілей, зменшено час на переведення комплексу з похідного положення в бойове. При цьому кількість обслуговуючого персоналу зменшена в чотири рази, NASAMS має більшу ступінь уніфікації обладнання та можливість поєднання з іншими системами.
До складу комплексу входять пускова установка на базі шасі автомобіля підвищеної прохідності Scania P113, ракети AMRAAM (AIM-120A) класу «повітря-повітря», розміщені в шести транспортно-пускових контейнерах, та багатофункціональна станція радіолокації AN/MPQ-64.
Зенітна керована ракета (ЗКР) AIM-120A виконана за нормальною аеродинамічною схемою і має хрестоподібне крило невеликої площі, що забезпечує досить хорошу маневреність навіть при невисоких швидкостях польоту і хрестоподібні керма у хвостовій частині. Пуск ракет відбувається при фіксованому куті місця 30°. Захоплення цілі радіолокаційною головкою самонаведення ЗКР відбувається на дистанції до 20 км, після чого відбувається її активне самонаведення. Ракета оснащена осколково-фугасною бойовою частиною спрямованої дії, підрив якої здійснюється активним радіолокаційним або контактним підривником.
У похідному положенні транспортно-пускові контейнери із ЗКР розташовуються горизонтально. Для підвищення живучості комплексу передбачається розосередження пускової установки від позицій пункту управління та РЛС на відстань до 25 км. При цьому зв’язок із установками може бути організований кабельною, волоконно-оптичною або цифровою лінією зв’язку. Комунікаційне обладнання фірми Thales Communication на базі комутатора TAS 300 (Tactical Eurocom switch) забезпечує високошвидкісний обмін, кодування та декодування трафіку між вузлами мережі, інтерфейс із мережами STANAG 4206 (багатоканальний тактичний цифровий шлюз НАТО для взаємодії між магістральними мережами різних країн) та ISDN (технологія одночасної передачі цифрових та аналогових даних із використанням однієї лінії зв’язку).
Багатофункціональна станція радіолокації AN/MPQ-64 Sentinel забезпечує виявлення, розпізнавання і одночасний супровід до 60 повітряних цілей, а також наведення на обрані з них до трьох ЗКР. РЛС здійснює огляд простору за рахунок механічного обертання антени за азимутом та електронного сканування за кутом місця. Управління роботою РЛС здійснюється за допомогою електронно-обчислювальної машини (ЕОМ) пункту управління вогнем. Час розгортання РЛС та її підготовка до роботи займає 10 хвилин. Усе обладнання станції встановлюється на причепі, що буксирується. До речі, для забезпечення бойової роботи у складній завадовій обстановці комплекс NASAMS оснащений оптоелектронною системою наведення — NTAS (Norwegian Tracking Adjunct System).
Інформація про повітряну обстановку від РЛС (період оновлення даних становить 2 секунди) передається на пункт управління вогнем, до складу якого входять дві високопродуктивні ЕОМ, багатоцільовий пульт модульної конструкції з системами індикації та управління, апаратура передачі даних та засоби зв’язку. Пульт має два дублюючі один одного автоматизовані робочі місця (АРМ) із однаковими органами управління. Кожне АРМ обладнано трьома дисплеями, на двох із яких відображається вся повітряна та бойова обстановка, а на третьому — стан та готовність систем комплексу. Детальна інформація про напрям руху, швидкість і висоту будь-якої цілі може бути отримана оператором за допомогою введення маркера азимуту та натискання кнопки зчитування даних для відображення їх на екрані індикатора.
Основна тактична одиниця ЗРК NASAMS — батарея. До її складу входять три вогневі взводи (загальний комплект 54 ракети), об’єднаних у інформаційну мережу таким чином, що кожна з трьох РЛС здатна замінити всі інші. Командний пункт батареї (розміщується на одному з пунктів управління вогнем) може отримувати цілевказування від вищого штабу та видавати дані про повітряну обстановку на пункти управління вогнем взводів. Причому всі 54 ракети можуть бути випущені по різних цілях протягом 12 секунд.
@armyinformcomua
Володимир Зеленський зауважив, що Михайло Федоров глибоко займається питаннями щодо «Лінії дронів», працює дуже результативно в цифровізації державних послуг та процесів.
Оператори батальйону Signum 53-ї механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха на Лиманському напрямку знищили значну кількість ворожого транспорту та піхоти.
Боєць 110-ї механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка з позивним «Тоцик» розповів, як це — сидіти під землею, чути кожен крок у кущах, працювати вдвох на позиції й приймати рішення за одну-дві секунди.
Оборонне відомство розповіло про порядок надання статусу резидента Defence City для підприємств оборонно-промислового комплексу, а також ключові переваги цього режиму.
Президент Володимир Зеленський підписав 2 січня указ №2/2026 «Про відзначення державними нагородами України».
Бойовий медик 80-ї десантно-штурмової Галицької бригади ДШВ ЗСУ Ігор з позивним «Баптист» розповів, що віра не заважає йому нищити ворогів.
військовослужбовець Номер обслуги гранатометного відділення
від 20000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Спочатку танкісти бригади двома влучними пострілами з баштової гармати Т-64 знищили ворожу «мотолигу», а потім бронетранспортер зі знаменитим античним іменем «Буцефал» ліквідував залишки…