
Сьогодні громадський та політичний діяч Сергій Притула, керівник однойменного благодійного фонду, оголосив про початок проєкту «Народний Байрактар».
Про це він повідомив у своєму Фейсбук.
«Один з моментів, який вкрай розчулює мене в останні місяці, це коли у соцмережах хтось тегає мене чи наш фонд у дописах, суть яких зводиться до простої формули: «Друзі, у мене сьогодні день народження, не даруйте мені подарунків, задонатьте на фонд Притули, краще купимо щось для наших захисників», – розповідає громадський та політичний діяч.
«Я хочу бути, як ви! Сьогодні мені 41. Мені не потрібні подарунки чи пафосні привітання. Все про що я мрію у свій день народження – це наша Перемога!
І разом з командою фонду я намагаюсь робити все залежне для її наближення. Ми хочемо придбати для ЗСУ 3 «пташки» «Байрактар», які будуть допомагати це робити. Допоможіть нам реалізувати цю мрію! Адже вона і ваша! Годі просто лайкати відосики з результатами роботи «Байрактарів». Давайте станемо співавторами цих відео. На цей проєкт потрібно близько 500 млн гривень. Кошти колосальні, але чи є щось дорожчим за життя наших воїнів?!! Поширюйте цей допис! Профінансуйте цей проєкт! Усім світом! Зі свого боку ми робимо перший внесок у розмірі 2000000$, які зібрав наш фонд. Працюємо, панове», – наголосив Сергій Притула.
Що таке «Байрактар»: основні відомості
«Bayraktar TB2» – це ударний оперативно-тактичний безпілотний літальний апарат (БПЛА), який розробляється на території Туреччини. Здатний розганятися до 200 км за годину та підніматися на висоту понад 8 км. «Байрактар» скидає авіабомби та керовані протитанкові ракети. При цьому дрон може протягом доби перебувати в польоті.
Свою назву безпілотник отримав на честь засновника компанії Baykar (яка займається виготовленням розвідувально-ударних дронів) – Оздеміра Байрактара. У перекладі з турецької назву можна перекласти як «прапороносець».
Україна підписала угоду про купівлю «Bayraktar TB2» у Туреччини на початку 2019 року. А вже навесні 2021 року БПЛА здійснили свої перші польоти над східними територіями нашої країни. Вперше в бойових діях дрон «Байрактар» використали під час обстрілу окупантами села Гранітне, що на Донеччині. Тоді росіянам не вдалося навіть засікти безпілотник, щоб його знищити.
Україна має обидві версії «Байрактар»: дрони, які працюють на 150 км, і ті безпілотники, які мають радіус дії 300 км. Також БПЛА «Bayraktar TB2» відрізняються високоточною системою оптичного наведення на ціль. Вони оснащуються інфрачервоною та електронно-оптичною камерою, лазерним дальноміром.
Підготував Олексій Мазепа