ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Байрактару» для України — бути: за три з половиною дні литовці зібрали 5 мільйонів євро

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Травня 2022, 12:07 92
Ілюстрація з мережі Інтернет

Як вже повідомляла АрміяІnform, наші друзі з Литви запланували подарувати українському війську ударний БПЛА. Із цією метою було оголошено збір добровільних пожертв. Потрібно було назбирати 5 мільйонів євро за 3 тижні. Литовці впорались за 3,5 доби!

«Нарешті можу сісти і написати кілька думок про те, що ми робили вчора.

Так, ми купили для України важке озброєння — «Байрактар» за 5 мільйонів євро. За 3,5 дні, — написав у соцмережі Fаcebook організатор ініціативи зі збирання коштів на ударний безпілотник Bayraktar TB2 телеведучий та лідер суспільної думки Андреас Тапінус.  — Він не виграє війну. Можливо, навіть, скоро буде збитий. А може й ні. Ми будемо дійсно щасливі, якщо випадково дізнаємося, що він зміг вбити танк або ще крутіше — потопити корабель, бо від такого пострілу наші інвестиції підуть у великий плюс для нас і мінус для росіян».

Волонтер подякував усім, хто долучився до ініціативи. Адже це стало для Литви дійсно народним проєктом: донати надходили в різних сумах від 1 до декількох тисяч євро. Але розмір не важливий, надзвичайно важлива суть: литовці показали себе як монолітна і патріотична нація, яка підтримує братню Україну.

«Байрактар» став об’єднуючою ідеєю, — пише він. — Наразі ми єдина країна в історії, де громадяни за свої гроші купували важке військове озброєння для іншої країни. Так, британці свого часу купували крила для літаків Spitfire під час 2-ї світової війни, але вони рятували свою домівку. Ми — країна, де люди за три з половиною дні пожертвували  5 млн євро і купили військовий дрон для України. І про це сьогодні говорить увесь світ — від Bloomberg до австралійських та шведських новин, Литва отримує тисячі подяк від України. Всі українські канали повідомляють про це як про велику перемогу союзників. І останнє, але, звісно, найважливіше — це не про Литву, навіть не про Україну. Не тільки потужну історію передаємо людям світу, що на кордоні з РФ є дивна маленька країна, люди якої купили Україні військовий дрон. Передаємо і надалі виклик  кожному європейцю. Для всіх у цивілізованому світі. Візьміть і зробіть! Тисніть на своїх зірок, свій бізнес, своїх політиків — чому ми, великі і могутні, не можемо зробити те, що ця дивна нація зробила за кілька днів!».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed