ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Колосальні втрати окупантів на війні роспропаганда ховає за «інформаційною парасолькою»

Прочитаєте за: 3 хв. 21 Травня 2022, 13:50 7

Схоже, кремлівські ватажки й досі живуть десь у XX сторіччі, коли комуністи могли маніпулювати інформацією на свій лад. Натомість пересічні люди тоді дізнавалися про події лише із декількох провладних газет.

Як і колись генсеки приховували реальні втрати радянських військ в Афганістані, так і сьогодні в москві намагаються засекретити «зменшення» їхньої армії на майже три десятки тисяч осіб. Окупанти навіть створили певну «інформаційну парасольку», що складається із дешевих фейків про російсько-українську війну.

Варто сказати, що в рф політика приховування втрат у війні ґрунтується на тезі, що Україна та разом із нею всі країни світу брешуть про масову загибель росіян на полі бою. Решта фейкових новин є лише різного роду інтерпретаціями чи невдалими ремейками.

Приміром, останнім часом у російських медіа просувають дезінформацію, що Україна нібито каже неправду, коли заявляє, що росія вже втратила третину свого особового складу в розв’язаній нею ж війні.

Зокрема, роспропаганда аргументує це тим, що у відомості про велику кількість  втрат московитами, оприлюднені українцями, буцімто «не вірять на Заході». На підтвердження цієї гіпотези в соцмережах цитують видання Financial Times, що у своїх матеріалах про війну в Україні публікує застереження: «Заяви російських та українських військових не можуть бути незалежно підтверджені».

Насправді заяву про те, що росія вже втратила третину свого особового складу від початку війни в Україні зробили не лише в нашому Міністерстві оборони, а й у міноборони Великої Британії. Саме слова міністерства оборони Великої Британії й цитує видання Financial Times.

Як пояснює команда StopFake, новина про чималі російські втрати з’явилася в іноземних ЗМІ ще 15 травня. Британське ж міноборони також наголошувало, що військова кампанія московії на сході України втратила темп, і за останній місяць там не вдалося досягти істотних успіхів.

Якщо піти далі в цьому руслі та остаточно знищити російську дезінформацію, то відповідно до звіту міністерства оборони Великої Британії, російські сили дедалі більше стримуються через деградацію можливостей, стабільно низький моральний дух та зниження боєздатності.

— Багато з цих можливостей не можуть бути швидко замінені або відновлені і, скоріше за все, продовжуватимуть перешкоджати російським діям в Україні. За таких умов росія навряд чи різко прискорить темпи свого просування в найближчі 30 днів, — підсумували в оборонному відомстві Великої Британії.

Та навіть ці авторитетні заяви не зупинили роспропаганду. Тому в москві зайнялися маніпуляцією фактів.

Так, інші про кремлівські пабліки звернули увагу на примітку тієї ж Financial Times про те, що «заяви українських та російських військових не можуть бути незалежно підтверджені». Аби перекрутити цю фразу, окупанти додали, що кількість загиблих росіян на війні українці буцімто дуже перебільшують.

Насправді ж ця примітка з’явилася тому, що оскільки і росія, і Україна є сторонами конфлікту, іноземні журналісти апріорі піддають сумніву твердження обох сторін щодо перебігу воєнних дій. Це є звичайною  практикою авторитетних міжнародних видань. У реальності ж, великі втрати російської армії в Україні не викликають жодних сумнівів ані в західних, ані в українських ЗМІ.

Отже, розвінчуючи російські фейки про великі втрати окупантів, можна навести просту істину, що не може бути так, що увесь світ бреше про російсько-українську війну, а одна росія — каже правду. Швидше  навпаки.

Читайте нас у Facebook