ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Дмитро Кулеба у Брюсселі назвав три чинники, що наближають перемогу України

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Травня 2022, 0:38 2

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на засіданні глав дипломатій країн Євросоюзу в Брюсселі назвав три чинники, що дозволять Україні переломити ситуацію в ході війні, яку розв’язала рф.

Текст виступу Дмитра Кулеби на цьому засіданні оприлюднила пресслужба МЗС.

На переконання міністра, ситуацію на краще змінять три чинники: жорсткі санкції проти рф, постачання важкого озброєння Україні, надання нашій державі статусу кандидата на членство в ЄС.

«Три фактори можуть змінити ситуацію на краще. Економічний: жорсткі санкції проти РФ. Військовий: постачання важкого озброєння Україні. Політичний: надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС», – наголосив глава дипломатичного відомства України.

Говорячи про санкції, глава української дипломатії закликав колег діяти за планом, розробленим групою керівника ОП Андрія Єрмака й посла Майкла Макфола, та невідкладно запровадити енергетичне ембарго, відключити всі російські та білоруські банки від SWIFT, блокувати активи державних компаній, запровадити процедури, які дозволять передачу заблокованих активів на відбудову Україні, а також запровадити повну блокаду російського експорту.

«Лише повна блокада російського експорту змусить рф припинити війну. Інфляційні чи рецесивні ефекти для світової економіки будуть мінімальними та точно меншими, ніж цього остерігаються», – наголосив міністр.

Крім того, він закликав Євросоюз запровадити негайну заборону на торгівлю російськими товарами на своєму внутрішньому ринку, заборону заходу російських суден, припинити роботу фінансових компаній, що обслуговують російський експорт, російських ЗМІ по всій Європі, розширювати індивідуальні санкції.

У контексті військової підтримки Кулеба подякував за три пакети допомоги Україні розміром 500 млн євро у межах Європейського фонду миру та за пропозицію збільшити її на ще 500 млн.

Україна також зацікавлена в організації процесу розмінування в межах фінансових інструментів і політик ЄС та залишається відданою обговоренню можливості заснування фонду для розмінування EU4UA Demining Fund, зауважив глава МЗС.

Щодо третього чинника, а саме кандидатського статусу України, міністр закликав європейських урядовців надати його на саміті в червні, оскільки війна триватиме доти, доки путін вірить, що в України немає європейського майбутнього. Кулеба також підкреслив, що євроінтеграцію України підтримують як у нашій державі, так і в Європі, і надання статусу не суперечить процесу розширення ЄС на Західні Балкани.

«Ми не просимо відкрити для нас окремі двері. Історія ЄС свідчить, що час подачі заявки не визначає дату вступу. Все, що потрібно з вашого боку, це політична воля. Де є воля, там є шлях», – акцентував він.

Читайте нас в Telegram