ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Президент України запропонував називати вулиці іменами тих, хто рятував євреїв від нацистів

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Травня 2022, 22:50 2

Президент України Володимир Зеленський пропонує місцевій владі у процесі дерусифікації називати вулиці та площі українських міст і сіл іменами українських праведників, які рятували від нацистів євреїв у часи Другої світової війни. Про це він зазначив під час свого відеозвернення.

– Зараз у багатьох містах і громадах України тривають дискусії про перейменування вулиць і площ. Раджу звернутися до історій українських праведників і увічнити їхню пам’ять, бо це – саме про ту сміливість і людяність українців, які вже довели, що зло, яке приходить на нашу землю, неминуче програє, – відзначає Володимир Зеленський.

Зеленський зазначив, що рівно рік тому, 14 травня 2021 року, в Україні вперше відзначався День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

– 2 659 українців та українок отримали звання праведників народів світу. Наша країна – четверта у світі за кількістю праведників, людей, які ризикували своїм життям, життям своїх рідних, але все одно рятували тих, кому загрожувала неминуча смерть від рук нацистів, – сказав Президент України.

За його словами, кожна з таких історій вражає сміливістю.

Він наголосив, що праведники були в усіх регіонах нашої держави, від Закарпаття до Криму, від Одеси до Харкова. На думку Володимира Зеленського, нинішні окупанти – також «нацисти», а люди так само рятують інших, знайомих і незнайомих.

Читайте нас в Telegram