ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Дмитро народився і виріс в Криму, але не змирився з окупацією та став десантником, – дружина загиблого героя

Life story: історії військових
Прочитаєте за: 4 хв. 4 Травня 2022, 11:01

Дмитро Кабаков народився і виріс у Сімферополі. Він ніколи не збирався бути військовим, але у 57 років уклав контракт зі Збройними Силами України та став гранатометником 80-ї десантно-штурмової бригади. У своєму віці він був у прекрасній формі й на заняттях з фізичної підготовки залишав далеко позаду багатьох молодших за нього десантників. Наприклад, підтягувався на поперечині 15 разів.

– Це було у 2020 році. Мій чоловік Дмитро і син Олексій почали службу в бригаді. Вони вирішили, що не будуть стояти осторонь, коли тисячі українців боронять свою рідну землю від окупантів. У 2019 році ми переїхали у Львів із Криму, – розповідає дружина Дмитра пані Ірина. – Ми не змогли змиритися з окупацією півострова. Не змогли жити у невільному суспільстві, де нема свободи, де тебе можуть покарати за власну думку і зневажають за те, що ти не зрікся своєї країни – України. Ми народилися і виросли в Криму, тут у нас було все. В Сімферополі ми мали свій малий бізнес. У 2013 році відкрили спортивний зал. В його розвиток вкладали багато сил і коштів. Однак після окупації вирішили продати все майно і переїхати на материкову Україну. Це зайняло більше часу, ніж ми очікували, та все одно ми це зробили.

Родина Кабакових могла обирати, де саме розпочинати життя з чистого листа.

– Ми вирішили, що це буде саме Львів, бо були закохані в це місто, – каже пані Ірина. – Ми з чоловіком спортсмени, кандидати в майстри спорту з пауерліфтингу. Цей силовий вид спорту передбачає виконання трьох вправ: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві й тяга штанги. Нам часто доводилося бувати в різних містах України на змаганнях. Син також багато подорожував країною по роботі. І саме Львів нас полонив. Придбали житло. Після цього чоловік і син вступили на військову службу у Збройні Сили України. Ми доволі швидко опанували українську мову, хоча до того часу не розмовляли нею.

Дмитро Кабаков після підготовки у навчальному центрі став гранатометником. Служба в окремій десантно-штурмовій бригаді – важка. Однак, попри складнощі та вік, він був гарним десантником: виконував стрибки з парашутом, наполегливо опановував зброю та озброєння.

– Наприкінці 2020 року він зі своїм підрозділом вирушив на схід України для участі в операції Об’єднаних сил, – розповідає пані Ірина. – Після успішного виконання завдань Дмитро повернувся до Львова. Під час відпустки встиг зробити ремонт у нашій квартирі. Мій чоловік мав золоті руки. Далі – знову служба і відрядження. Разом із бригадою Дмитро брав участь у багатьох навчаннях і тренуваннях. У лютому 2022 року його підрозділ перебував в Овруцькому районі на Житомирщині. 24 лютого о 3.55 Дмитро написав мені «Я тебе люблю». О 8.15 ранку він зателефонував і сказав, що починаються бої, запитав, як ми у Львові. Ми домовилися, що Дмитро буде сам виходити на зв’язок. Ввечері він написав «Якщо мене не буде на зв’язку – не хвилюйся». Я написала чоловікові 25 лютого з надією, що він увімкне телефон, прочитає моє повідомлення і відгукнеться. Потім мені повідомили, що мій чоловік загинув.

У бригаді кажуть, що підрозділ, в якому воював Дмитро Кабаков, виконав завдання – зупинив стрімкий рух колони російських загарбників, змусив їх втратити ініціативу та завадив подальшому просуванню вглиб нашої країни. Десантник пожертвував заради цього найціннішим – своїм життям.

Сержант Дмитро Кабаков загинув, як герой, захищаючи рідну землю. Указом Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі його нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Дякую нашим воїнам за влучність» — Президент про удари по нафтовій інфраструктурі рф

Президент України Володимир Зеленський подякував українським оборонцям за влучні удари по нафтовій інфраструктурі росії.

«Князь Вєщій Олєг» приземлився: пілоти Signum знищили 9 розвідувальних дронів рф
«Князь Вєщій Олєг» приземлився: пілоти Signum знищили 9 розвідувальних дронів рф

Батальйон безпілотних систем Signum знищили дев’ять російських розвідувальних дронів.

Ставили на коліна та полювали на цивільних — встановлено нові факти воєнних злочинів росіян у Бучі
Ставили на коліна та полювали на цивільних — встановлено нові факти воєнних злочинів росіян у Бучі

Українські правоохоронні органи повідомили про підозри ще двом російським військовим, які вчиняли воєнні злочини під час окупації Бучі Київської області.

Від пікапів до багі: у МОУ спрощують закупівлю певних видів транспорту для ЗСУ
Від пікапів до багі: у МОУ спрощують закупівлю певних видів транспорту для ЗСУ

Агенція оборонних закупівель ДОТ отримала статус Централізованої закупівельної організації. Це пришвидшить постачання пікапів та іншого транспорту для ЗСУ.

Пропонував прикордоннику хабар за виїзд до Європи: на Закарпатті затримали чоловіка
Пропонував прикордоннику хабар за виїзд до Європи: на Закарпатті затримали чоловіка

На Закарпатті затримали чоловіка за спробу підкупу прикордонника задля виїзду до Європи.

У ЗСУ запровадили нову відзнаку для фахівців радіоелектронної боротьби
У ЗСУ запровадили нову відзнаку для фахівців радіоелектронної боротьби

Фахівців ЗСУ, які ефективно протидіють ворожим дронам і ракетам за допомогою засобів радіоелектронної боротьби, відзначатимуть новою почесною нагородою.

ВАКАНСІЇ
Санітар, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Оператор протитанкових ракетних комплексів

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Бухгалтер

від 20700 грн

Баранівка

31 окрема механізована бригада

Оператор БПЛА (окремий батальйон сил ТрО)

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

Оператор РЕР/РЕБ

від 28000 до 150000 грн

Київ

Єдиний рекрутинговий центр ССО ЗСУ

Командир автомобільного взводу

від 24000 до 54000 грн

Черкаси, Черкаська область

--- ---