ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна готова до переговорів для евакуації людей з «Азовсталі» – Володимир Зеленський

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Квітня 2022, 20:54 1

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що Україна готова до невідкладних переговорів для евакуації людей з «Азовсталі» та до миттєвого втілення досягнутих домовленостей.

Як передає УНІАН, про це він сказав під час спільного брифінгу з генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррішем.

Зеленський подякував Гутеррішу за його позицію щодо розв’язаної Росією війни проти України.

– Ми цінуємо ваші спроби залучити механізми добрих послуг для деескалації ситуації. Потрібно використовувати кожен шанс, щоб досягти миру. Важливо, що сьогодні генеральний секретар особисто пересвідчився у воєнних злочинах Росії в Україні, відвідавши передмістя Києва, – сказав він.

Президент додав, що вони обговорили і тему створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочинів Росії.

– Моніторингова місія ООН з прав людини зі свого боку має продовжувати документувати усі злочини Російської Федерації, російських військових. Правда полягає в тому, що російське вторгнення принесло на українську землю стільки злочинів проти мирних людей, проти мирних міст, скільки Європа не бачила з часів Другої світової війни. І дуже важливо, що пан Гутерріш в Москві порушив питання евакуації наших людей з міста Маріуполя. Зокрема, і заводу «Азовсталь», – сказав Зеленський.

Він зауважив, що попри слова президента Росії Володимира Путіна про нібито припинення військових дій в Маріуполі територія «Азовсталі» продовжує зазнавати варварських бомбардувань російської армії.

– Україна готова до невідкладних переговорів для евакуації людей з “Азовсталі” та до миттєвого втілення досягнутих домовленостей. Очікуємо також людського ставлення до цих людей від Російської Федерації. Розраховуємо, що ця частина місії пана генерального секретаря буде результативною. Готові усіляко цьому сприяти, – наголосив Зеленський.

Читайте нас у Facebook