ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Люди — герої! Люди зі сталі, люди відважні…» — співак Павло Табаков презентував нову композицію «Наш Маріуполь»

Прочитаєте за: 2 хв. 25 Квітня 2022, 21:09 2

Пісню про героїзм і незламність захисників та мешканців міста-героя Маріуполь презентував відомий український співак Павло Табаков, який також написав музику до цієї композиції.

— «Наш Маріуполь» — це не просто пісня. Кожне слово, кожна нота — як оголений нерв, — розповів музикант. — Лірику створила поетеса Лідія Лазурко, з якою ми написали вже кілька десятків пісень. Маріуполь — місто-символ героїчної боротьби українського народу за волю своєї землі. Місто, яке російська армія не може взяти вже два місяці. Місто, яке стоятиме до переможного кінця. Місто, яке вже ввійшло в історію України та світу. Місто Марії, якому вже тепер присвячують пісні.

Ідея пісні з’явилася в «Міжнародному штабі гуманітарної допомоги українцям» у Львові під час спілкування музикантів із хлопцями-волонтерами, яким вдалося вибратися з Маріуполя. Одному з хлопців загрожувала смерть тільки за те, що у нього тіло вкрите патріотичними татуюваннями. Інший розповідав про невимовні страждання людей, які залишилися без їжі, води, світла та можливості почути рідних.

— Найбільше вразила історія про 20-річного хлопця з Донеччини, який не пройшов фільтрацію. Він був примусово мобілізований до лав армії агресора в підрозділ «одноднєвок» — людей без зброї, яких під дулами автоматів відправляють на поле бою як приманку для розкриття вогневих позицій українських захисників та перевірки місцевості на наявність вибухових приладів, — додає Павло Табаков. — Єдине, про що він просив цивільних — записати номер телефона й коли з’явиться мобільний зв’язок, передзвонити мамі та сестрі в Одесу, аби передати, що він їх сильно любить і що не зрадив Україну.

Обкладинкою синглу «Наш Маріуполь» стала ілюстрація київської художниці Марії Лонюк, яка від початку війни створила десятки промовистих ілюстрацій на теми боротьби українців і злочинів росіян.

За два місяці повномасштабної російсько-української війни співак, композитор, переможець телепроєктів «Шанс» і «Голос країни» Павло Табаков презентував також пісні «Забирайся, війна!» і «Брате мій, вставай!».

 

Підготувала Оксана Уретій

Читайте нас в Telegram