У війську вже є багато цифрових систем. Але їхня ефективність залежить не лише від розробників. Навіть найкращий інструмент не працює сам по собі — його треба…
Про це повідомляє Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова:
«Евакуюючи» з тимчасово окупованих територій України, рашисти змушують наших громадян проходити «фільтрацію», яка триває по декілька днів.
Поблизу міста Маріуполя діють чотири фільтраційні табори, в яких люди утримуються перед депортацією до росії.
Перш ніж дістатися до таких таборів, люди змушені проходити декілька блокпостів з ретельною перевіркою документів.
У самих таборах наші громадяни піддаються багатогодинним допитам, окупанти перевіряють їхні документи, телефони, особисті речі, фотографують та знімають відбитки пальців. Рашисти ретельно шукають державних службовців, представників ЗСУ, СБУ, поліції.
За результатами «фільтрації» тим, хто її пройшов, видаються відповідні папірці. Доля громадян, які не пройшли «фільтрацію», невідома.
На кордоні рф також людей ретельно обшукують, перевіряють документи та речі. Допити тривають до кількох годин, їх проводять співробітники фсб рф.
Аналогічні процедури проходять і українці, які намагаються виїхати до інших країн через окупований Крим.
«Евакуйованих» українців доправляють до депресивних північних регіонів рф. 21 квітня до Владивостока росіяни доставили 308 депортованих маріупольців, 90 з яких – діти. Людей розмістили в школах та гуртожитках. Далі планується розміщення по різних населених пунктах Приморського краю.
Крім того, влада рф зазначає, що наші громадяни мають «проблеми з російською мовою», тому дітей збираються навчати мови за «спеціальною» програмою.
Запровадження таких виснажливих та принизливих процедур під час так званої евакуації та примусова депортація українців є грубим порушенням Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни.
Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень рф прав людини в Україні».
На Костянтинівському напрямку медики бригади патрульної поліції «Хижак» вивезли пораненого бійця, не дивлячись на постійну небезпеку з боку ворожих дронів.
Володимир Зеленський назвав цілком справедливими українські удари по росії, як відповідь на російське затягування війни та удари по наших містах і громадах.
Двоє цивільних жителів Сумської області 45-ти та 47-ми років загинули внаслідок детонації вибухонебезпечного предмета.
Протягом 16–17 травня завдано мідлстрайк ударів по ЗРК «Тор-М2», логістичній інфраструктурі, вузлах командування і зв’язку, пунктах управління БПЛА.
На Південно-слобожанському напрямку, поблизу міста Вовчанськ, прикордонники бригади «Форпост» взяли в полон трьох російських окупантів.
За минулі сім днів окупанти задіяли понад 3170 ударних дронів, більше 1300 КАБів і 74 ракети різних типів, із них більшість — балістичні.
Начальник їдальні
від 21400 до 23000 грн
Дніпро
31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського
У війську вже є багато цифрових систем. Але їхня ефективність залежить не лише від розробників. Навіть найкращий інструмент не працює сам по собі — його треба…