ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Російський «Коршун» стане у пригоді українським саперам

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Квітня 2022, 13:24 14

Практично щодня українське військо здобуває в боях з окупантом значну кількість різноманітної трофейної військової техніки. Інколи нашим захисникам трапляються й досить цікаві екземпляри. Зокрема, нещодавно наші воїни продемонстрували чергову російську «новинку» — безконтактний шукач вибухових пристроїв, або ж детектор нелінійних переходів NR-900EK «Коршун».

По суті, це більш просунута версія класичних міношукачів. На відміну від останніх, «Коршун» має доволі широкий функціонал. За інформацією виробника, він дає змогу виявляти вибухонебезпечні предмети з електронною начинкою на дальності до 30 метрів, які перебувають у верхньому шарі ґрунту, на ґрунті, у будівельних конструкціях, снігу та навіть у воді. Окрім вибухових пристроїв, «Коршун» здатен виявляти приймально-передавальні радіопристрої, що використовуються як сигналізація або системи зв’язку, теле-, відео-, фотокамери, інші електронні пристрої, причому навіть якщо вони у вимкненому стані чи у режимі очікування.

За допомогою цих пристроїв проводиться перевірка ділянок доріг, будівель на наявність фугасів та мін, що керуються по радіоканалах або містять напівпровідники, здійснюється пошук схованок зі зброєю та боєприпасами, засобами зв’язку та іншими електронними пристроями.

NR-900EK «Коршун» складається з приймача, антени, пульта управління та індикації, автономного джерела живлення, що з’єднані між собою кабелями. Антенна система та пульт управління закріплені на рукоятці пістолетного типу. Вага пристрою — близько п’яти кілограмів. Час роботи від акумулятора близько 8 годин.

Виробник цього пристрою — ЗАТ «Группа Защиты-ЮТТА». У грудні 2016 року десять таких пристроїв надійшли на озброєння інженерно-саперних підрозділів 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу, дислокованих у Воронезькій області. Також нелінійні локатори «Коршун», за даними з відкритих джерел, російські військові застосовували у Сирії.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Озброєння та техніка