ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міжнародний багатосторонній договір про гарантії безпеки дасть Україні надійний захист від можливої нової агресії – Михайло Подоляк

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 30 Березня 2022, 19:14

Україна хоче підписати міжнародний договір про гарантії безпеки, який дасть їй надійних союзників і реальний захист від будь-якої нової агресії в майбутньому.

На цьому наголосив радник керівника Офісу Президента, член української переговорної групи Михайло Подоляк під час онлайн-брифінгу в Українському медіацентрі.

Він зазначив, що в нього залишилися доволі оптимістичні враження від очного раунду українсько-російських переговорів щодо припинення війни, який відбувся 29 березня в Стамбулі (Туреччина).

«Ми вийшли на дуже важливу для України конструкцію, коли це будуть вже не фантазії, а конкретний договір про безпекові гарантії, які будують юридично зафіксовані. Там будуть зафіксовані країни-гаранти, які беруть на себе міжнародні юридичні зобов’язання», – сказав він та зауважив, що Україна вже понад місяць веде битву один на один з потужною армією Російської Федерації. Тому наша держава хоче мати таких союзників, які стоятимуть поруч, коли потрібна допомога тут і зараз.

За його словами, у разі підписання міжнародного багатостороннього договору про гарантії безпеки наша держава нарешті матиме не лише свою армію, яка сьогодні дуже потужно воює, а й додатковий безпековий контур за рахунок потужних країн-союзників, які будуть поряд.

Михайло Подоляк розповів, що консультаціями з майбутніми країнами-гарантами безпеки України займається група юристів-міжнародників, яку модерує керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

«Він на рівні політичних радників попередньо домовляється з країнами-гарантами, пояснює наші позиції, пояснює фундаментальні засади договору про гарантії безпеки. Після цього відбуваються консультації на рівні юридичних груп», – сказав він.

Михайло Подоляк нагадав, що головними гарантами своєї безпеки Україна хотіла б бачити постійних членів Ради Безпеки ООН, а також Туреччину, Німеччину, Польщу та ще декілька країн, зокрема, зацікавленість брати участь у такому договорі вже висловила Італія. Договір буде відкритим, щоб будь-яка країна могла до нього приєднатися.

На думку радника керівника Офісу Президента, багато держав під час і після цієї війни усвідомлять, що старі формати європейської чи навіть глобальної безпеки не працюють, і зрозуміють, що майбутнє – за такими договорами, як запропонувала Україна.

Михайло Подоляк переконаний, що наявні напрацювання вказують на те, що загалом уже можна починати підготовку до зустрічі президентів України та Росії. Проте російська сторона ще має розглянути українські пропозиції й дати попередню відповідь на них. Наразі для безперервності переговорного процесу постійно працюють робочі групи в онлайн-форматі.

Як зауважив радник керівника Офісу Президента, у Стамбулі на зустрічі були зафіксовані проміжні пропозиції, які сторони вже напрацювали й обговорили. Існує ймовірність, що через декілька днів можна буде вийти на наступний раунд переговорів.

Водночас він наголосив, що всі питання, які стосуються суверенітету й територіальної цілісності України, є недоторканними для українських перемовників, на чому постійно акцентує Президент України Володимир Зеленський.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Навіяно операцією «Павутина»: американські зброярі розмістили пускову установку HIMARS у вантажному контейнері

Навіяно операцією «Павутина»: американські зброярі розмістили пускову установку HIMARS у вантажному контейнері

Командуванню спеціальних операцій США (SOCOM) обзавелося новим зразком високоточної зброї, яку розмістили у звичайному двадцятифутовому транспортному контейнері.

Повторити самих себе: кремль запустив новий фейк про «загороджувальні загони»

Повторити самих себе: кремль запустив новий фейк про «загороджувальні загони»

Поки українські військові методично нищать окупантів на фронті, російська пропаганда намагається компенсувати втрати... фантазією.

Сили оборони відбили масований штурм на Добропільському напрямку: знищено 3 танки, 13 ББМ і близько сотні росіян

Сили оборони відбили масований штурм на Добропільському напрямку: знищено 3 танки, 13 ББМ і близько сотні росіян

9 жовтня силами та засобами Угруповання Десантно-штурмових військ спільно з військовими частинами та підрозділами 1 корпусу Національної гвардії України «Азов», а також суміжниками було зірвано спробу прориву сил противника на Добропільському напрямку.

«Хроніки боліт»: нова аналітична програма від Армія FM про реальну росію без кремлівського «макіяжу»

«Хроніки боліт»: нова аналітична програма від Армія FM про реальну росію без кремлівського «макіяжу»

Армія FM презентувала новий телевізійний проєкт «Хроніки боліт». Це аналітична програма, яка показує сучасну росію без кремлівської пропаганди.

Володимир Зеленський обговорив з Премʼєром Канади ініціативу PURL та розповів про ситуацію на фронті

Володимир Зеленський обговорив з Премʼєром Канади ініціативу PURL та розповів про ситуацію на фронті

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмовуіз Премʼєр-міністром Канади Марком Карні.

Воїни Сил оборони відпрацьовують бій в урбані в межах багатонаціональної операції «Інтерфлекс»

Воїни Сил оборони відпрацьовують бій в урбані в межах багатонаціональної операції «Інтерфлекс»

На полігоні у Великій Британії українські військові під керівництвом румунських інструкторів відпрацьовують бій у міській забудові.

ВАКАНСІЇ

Оператор ПТРК, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Стрілець-зенітник (ДШВ)

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Водій військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Інспектор прикордонної служби, водій

від 20100 до 20100 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

Інспектор прикордонної служби (1 прикордонний загін)

від 25000 до 125000 грн

Рівне, Рівненська область

Фельдшер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

--- ---