Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
47 років пропрацювала на вінницькій швейній фабриці вінничанка Ірина Проценко. І сьогодні жінка не відпочиває на пенсії, а активно допомагає українським захисникам, роблячи свій внесок у загальну справу перемоги. Вона робить те, що вміє якнайкраще — шиє. Нині виробляє плитоноски та розвантажувальні жилети для воїнів. Від початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну пошила понад 30 плитоносок і 40 «розгрузок». А швейну майстерню розгорнула у себе вдома.
— Шила своєму зятю, сину, але ніколи не могла подумати, що в цьому віці доведеться шити спорядження для військових, — говорить Ірина Проценко.
Розвантажувальні жилети, які виготовляє вінничанка, мають кілька кишень. Аби регулювати розмір виробу, з двох боків є липучки.
— Хочемо допомогти, врятувати хлопців. Ми з таким бажанням шиємо, з любовʼю і Божим благословенням, що вони мають залишитися живими! — говорить жінка.
Шити жилети для військових Ірині запропонував її зять Віталій Головенько. Каже, серед його знайомих чимало військовослужбовців, які нині на передовій. Від них і дізнався, чого наразі потребують захисники.
— Зі слів військових, їм потрібно все. Якщо потрібно шити — будемо шити. Потрібно копати — будемо копати, — говорить чоловік.
До процесу Ірина Проценко залучила всю родину. Донька Наталя розповідає, що сама шити не вміє, тож її завдання — відзначати на тканині лінії кишені та робити надрізи.
— Це — наш фронт, аби швидше настала перемога. Ми прокидаємося завдяки нашим захисникам, тож маємо робити й для них усе, що можемо, — каже Наталя Ткачук.
Ще одне робоче місце облаштували на кухні. Тут за швейною машинкою працює невістка Олена Ковальчук. Вона — економіст за фахом. Але теж у ділі. Розповідає, що швейну машинку їй подарував чоловік.
— Машинку купували для того, щоб шити сукні доньці. Тепер таке відчуття, що це може комусь зберегти життя, хтось дочекається батька, — говорить Олена.
З тканиною та фурнітурою для жилетів швейному підрозділу Ірини Проценко допомагають друзі та знайомі. На пошиття одного виробу витрачає 2 години. Вже пошили 70 жилетів — майбутніх плитоносок і «розгрузок». І стільки ж у роботі. Готові вироби родина одразу передає військовим на передову.
Президент України Володимир Зеленський подякував українським оборонцям за влучні удари по нафтовій інфраструктурі росії.
Батальйон безпілотних систем Signum знищили дев’ять російських розвідувальних дронів.
Українські правоохоронні органи повідомили про підозри ще двом російським військовим, які вчиняли воєнні злочини під час окупації Бучі Київської області.
Агенція оборонних закупівель ДОТ отримала статус Централізованої закупівельної організації. Це пришвидшить постачання пікапів та іншого транспорту для ЗСУ.
На Закарпатті затримали чоловіка за спробу підкупу прикордонника задля виїзду до Європи.
Фахівців ЗСУ, які ефективно протидіють ворожим дронам і ракетам за допомогою засобів радіоелектронної боротьби, відзначатимуть новою почесною нагородою.
Оператор безпілотних авіаційних комплексів
від 21000 до 121000 грн
Запоріжжя
113 окремий батальйон територіальної оборони
Інспектор прикордонної служби (1, 2 кат.), технік
від 20000 до 22000 грн
Львів
Державна прикордонна служба України
Водій – слюсар, електрик військова служба за контрактом ЗСУ
від 20000 грн
Запоріжжя
Заводський РТЦК та СП
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….