ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Чому наш мозок схильний вірити фейкам? Поради науковців у протистоянні дезінформації ворога

Публікації
Прочитаєте за: 2 хв. 15 Березня 2022, 10:04

Наш мозок схильний вірити фейкам, бо такий вже механізм людської психіки: ми схильні вестися на неправдиву інформацію, особливо коли виснажені та маємо брак часу.

Як не стати жертвами інформаційних атак?

  • Механізм виживання спонукає вірити негативу. Психіка людини настроєна орієнтуватися на все найгірше, це древній механізм, який був орієнтовний на виживання, проте із засиллям інформації він діє нам на шкоду;
  • Люди вірять в інформацію, що підтверджує їх світогляд. За цим принципом діє пропаганда. Ось чому так важко пробити інформаційну броню росіян.
  • Емоції запам’ятовуються найкраще. Коли ми читаємо фейкові новини, то спочатку активуються наші емоції, а лише потім інтелект і критика. Перше може сильно перешкоджати другому, через це навіть найбезглуздіші новини так чи інакше вдарять по нашій впевненості.
  • Вплив оточення. Людина за своєю природою емпатична, нам хочеться повірити новині від людей, яких ми знаємо;
  • Брак часу та виснаженість психіки. У період катастроф, коли наша психіка емоційно перенавантажена, ми з першого погляду просто не здатні відрізнити правду від неправди. У нас є буквально долі секунди, щоб спожити факт, а більшість людей узагалі не відкривають посилання, читаючи лише заголовок чи підпис до новини.

Зламати людей дезінформацією дуже дієва тактика ворогів, як ви можете цьому протистояти?

Наводимо поради Інституту когнітивного моделювання:

  • Читайте/дивіться тільки перевірені ресурси новин, бажано офіційні.
  • Переглядайте час від часу позитивні новини, нашій свідомості потрібне підкріплення;
  • Не вірте будь-якій інформації з російських джерел, згадайте, коли такі люди говорили правду і розділіть на два;
  • Довіряйте лише офіційній інформації. Так, ваша тітка, колега, брат свата батька можуть бути мудрими людьми, але помилятися і дуже сильно.
  • Обмежте кількість та канали, з яких споживаєте інформацію. Якщо ви відчуваєте дискомфорт від інформації — дозуйте її, переглядайте новини тільки 3–4 рази на день;
  • Ставтесь критично до новин, перевіряйте їхню наявність в офіційних джерелах. Особливо якщо це інформація важлива для життя: гуманітарні коридори, евакуація та дії ворога — це може врятувати вам життя;
  • У цілому пропрацьовуйте свою тривогу, наші ресурси не бездонні: медитуйте — це допоможе бути вам у фокусі, а також пам’ятайте про нашу емпатичність — діліться добрими та перевіреними новинами.

Для психологічної підтримки радимо підписатися на канал https://t.me/psy_support

Джерело: група «По той бік новин»

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
«Противника нормально так попустили»: на Дніпропетровщині Сили оборони просунулись уперед, зберігаючи бійців
«Противника нормально так попустили»: на Дніпропетровщині Сили оборони просунулись уперед, зберігаючи бійців

Наступальні дії на Олександрівському напрямку здійснили неочікувано для ворога та з мінімальними втратами, оскільки зробили все для збереження життя бійців.

Чернігівщина пам’ятає: встановлено особу окупанта, який катував цивільних
Чернігівщина пам’ятає: встановлено особу окупанта, який катував цивільних

російська війна проти України складається не лише з ракетних ударів, артилерії та зруйнованих міст.

Один проти двох: український воїн знищив у ближньому бою ворожих штурмовиків на Покровському напрямку
Один проти двох: український воїн знищив у ближньому бою ворожих штурмовиків на Покровському напрямку

Український оборонець зумів знищити ворожого штурмовика та стримати кулеметника, доки не прилетів на допомогу дрон поблизу Гришиного.

Квадроцикли, склади та автомобілі: «Сапсан» вибиває логістику противника на Куп’янщині
Квадроцикли, склади та автомобілі: «Сапсан» вибиває логістику противника на Куп’янщині

Воїни батальйону безпілотних систем «Сапсан» безперервно полюють на окупантів та засоби пересування на Куп’янському напрямку.

росія випустила по Україні понад 90 БПЛА
росія випустила по Україні понад 90 БПЛА

У ніч на 12 березня противник атакував 94 ударними БПЛА типу Shahed, «Гербера», «Італмас» та дронами інших типів, понад 60 із них — «Шахеди».

Пам’яті бойової медикині Олександри Ліскунової
Пам’яті бойової медикині Олександри Ліскунової

Рятувала життя побратимів, загинула через влучання ворожого БПЛА в евакуаційне авто.

ВАКАНСІЇ
Зв’язківець, військовослужбовець

від 20000 до 125000 грн

Нікополь, Дніпропетровська область

Інженер-електронщик БПЛА, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Охоронець приміщення

від 25000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

Командир відділення

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

Слюсар

від 21000 до 21000 грн

Запоріжжя

Бердянський РТЦК та СП

Начальник ремонтної майстерні, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

--- ---