ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

3 тисячі вареників захисникам від курсантів-кухарів із Тернополя

Армія і суспільство
Прочитаєте за: 2 хв. 6 Лютого 2022, 10:12

Курсанти-кухарі Тернопільського коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою наліпили 3 тисячі вареників, які вирушили у складі волонтерського вантажу на Схід. Смаколики для українських захисників майбутні кухарі у погонах готують вже не вперше — вже від початку року це третя партія вареників, а ще більше їх було приготовано й відправлено до новорічних свят і протягом минулого року в цілому.

— Після приготування вареників кладемо їх у відра й заливаємо смальцем, — каже майстриня виробничого навчання закладу Юлія Ліщишин. — Далі вони мусять трошки постояти вже готові. Коли остигнуть, тоді ми повністю закриваємо кришками, перевертаємо догори дном, аби весь жир був зверху — для того, щоб вони добре зберігалися.

У коледжі розповідають, що з цією партією вареників впоралися швидко. Ось одного з минулих разів, коли ліпили не 3, а 5 тисяч вареників, довелося попрацювати довше — 45 курсантів робили це два дні. Дівчата й хлопці у білих кухарських халатах поверх піксельних одностроїв готують у кухні-лабораторії, яка знаходиться на території навчального закладу. І, коли заходить мова про приготування смаколиків для захисників, роблять це з подвійною радістю та ентузіазмом.

— Допомагаємо нашим захисникам і працюємо на виробничому навчанні, — говорить третьокурсниця Христина Ковтун.

— Ми хочемо їм зробити приємно, щоб вони скуштували наші вареники, які зроблені від душі, — додає курсантка Вікторія Семко.

ДНЗ «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», у якому навчаються ці дівчата й хлопці, існує ось уже майже 7 років. Його було створено навесні 2015 року на базі Збаразького професійно-технічного училища. Сьогодні у коледжі навчається 350 дітей з усієї України, понад 90 із них — дівчата. Вони здебільшого здобувають професії кухарів та кондитерів. Окрім цього, у коледжі з ПВФП навчаються майбутні оператори з обробки інформації та програмного забезпечення, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, майстри з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики, а також трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва. Звичайно, не всі, адже це — ще не військово-навчальний заклад Міністерства оборони, і Військову присягу ці юнаки й дівчата не складали, але чимало з них надалі поповнять лави українського війська. Сьогодні — курсанти, а завтра — військові кухарі, ремонтники, водії, танкісти, оператори БПЛА та представники багатьох інших військово-облікових спеціальностей.

Фото Юрія Кульпи

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Противник зосередив в районі Мирнограду близько десяти підрозділів — 7-й корпус

Противник зосередив в районі Мирнограду близько десяти підрозділів — 7-й корпус

Через неможливість встановити контроль над Покровськом ворог посилює тиск на Мирноград.

«Важливо не дозволити росії нормалізувати жорстокість»: Президент про відмову рф щодо різдвяного перемир’я

«Важливо не дозволити росії нормалізувати жорстокість»: Президент про відмову рф щодо різдвяного перемир’я

Президент України Володимир Зеленський заявив, що поділяє розчарування Папи Римського Лева ХІV з приводу відмови росії прийняти нещодавню пропозицію про різдвяне перемир’я.

Секрети операції СБУ, підрив бази рф та звалище окупантів: стрім

Секрети операції СБУ, підрив бази рф та звалище окупантів: стрім

СБУ розкрила невідомі деталі підриву російського підводного човна «Варшавянка». Одним із ключових етапів цієї спецоперації стало виведення з ладу російського протичовнового літака Іл-38Н, який міг виявити наш підводний дрон Sub Sea Baby.

Політ «Чорного Яструба»: ГУР оприлюднило архівні кадри десантування поблизу Покровська

Політ «Чорного Яструба»: ГУР оприлюднило архівні кадри десантування поблизу Покровська

Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало архівні відеокадри бойової операції спецпризначенців на Покровському напрямку, проведеної у листопаді 2025 року.

У Службі зовнішньої розвідки доповіли про стан воєнного виробництва рф і розміщення «Орєшніка» у Білорусі

У Службі зовнішньої розвідки доповіли про стан воєнного виробництва рф і розміщення «Орєшніка» у Білорусі

Президент Володимир Зеленський заслухав доповідь керівника Служби зовнішньої розвідки України Олега Іващенка щодо стану російського воєнного виробництва і розміщення на території Білорусі комплексів «Орєшнік».

Міністр оборони привітав Українське військо з Різдвом

Міністр оборони привітав Українське військо з Різдвом

Міністр оборони України Денис Шмигаль оприлюднив різдвяне привітання до українських військовослужбовців та всіх громадян України, наголосивши на єдності, силі традицій і стійкості українського народу в умовах війни.

ВАКАНСІЇ

Технік автоматизованих систем управління

від 21000 до 24000 грн

Чоп

Державна прикордонна служба України

Лікар медичного пункту ДО В/Ч А4729

від 21000 до 24000 грн

Київ, Київська область

Електрик, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Стpілець-зенітник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Розвідник

від 33000 до 33000 грн

Хмельницький

Хмельницький ОМТЦК та СП

Водій-кранівник, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Кропивницький

Військова частина А3406

--- ---