
Державне підприємство «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова» (ХКБМ) у рамках виконання держзамовлення Міноборони на виробництво бронетранспортерів БТР-4Е укладає контракти з підрядниками на поставку низки комплектувальних, зокрема і системи управління «Аркан».
Як розповіли кореспонденту АрміяInform на підприємстві, особливістю системи управління «Аркан» є наявність дубльованих каналів прийому/передачі необхідної інформації та управління. Це дає можливість керувати бойовим модулем бронетранспортера з пульта командира в режимі «дубль», навіть якщо вимкнено пульт оператора.

Водночас система управління «Аркан» є центральним елементом комплексу управління вогнем бойового модуля «Парус», який встановлюється на бронетранспортерах БТР-4Е. Вона призначена для управління механізмами, пристроями бойового модуля та забезпечує спільну роботу всіх складових комплексу управління вогнем за допомогою блоку управління бойовим модулем та пультів оператора й командира. До речі, ХКБМ є розробником як цієї системи, так і бронетранспортера БТР-4Е.
У системі управління «Аркан» реалізуються всі важливі функції комплексу керування вогнем — передача відеозображення з прицілів на монітори оператора й командира, вимір дальності до цілі за допомогою лазерного далекоміра, обчислення кутів прицілювання та упередження залежно від обраного типу боєприпасу та метеоумов, управління озброєнням бойового модуля, системою постановки завіси, а також контроль та діагностика комплексу керування вогнем у цілому.
Бронетранспортер БТР-4Е — сучасна, броньована, чотиривісна, плаваюча бойова машина з колісною формулою 8×8, що серійно випускається на ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова». На його базі створено ціле сімейство машин (командирська, командно-штабна, медична, ремонтно-евакуаційна тощо). На озброєння українського війська прийнятий у 2012 році.
На бронетранспортер можуть встановлюватися бойові модулі «Грім», «Штурм», БМ-7 «Парус» тощо. Залежно від встановленого бойового модуля бронетранспортер може вміщувати від 7 до 10 осіб десанту.
Бойовий модуль БМ-7 «Парус» Цей дистанційно керований бойовий модуль здатний вражати живу силу, нерухомі та рухомі бронеоб’єкти, вогневі точки, а також низьколітаючі малошвидкісні повітряні цілі. Завдяки дистанційному керуванню і винесеному боєкомплекту забезпечується підвищена захищеність екіпажу.
Склад озброєння:
30-мм автоматична гармата ЗТМ-1 (400 пострілів)
30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 (АГ-17) (145 пострілів)
7,62-мм кулемет КТ-7,62 (ПКТ) (2000 набоїв)
2 пускові установки 130-мм ПТРК «Бар’єр» (боєкомплект 4 шт)
81-мм димові гранати «Хмара» (6 шт)
Кути вертикального наведення — від −13° до +45°
Фото з сайту ХКБМ