ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Досвід прикордонної служби допомагає сьогодні піхотинцю бити ворогів на Луганщині

Прочитаєте за: 3 хв. 9 Січня 2022, 11:20 4

Найкращий в усьому та вимогливий до підлеглих – так старші начальники лаконічно називають командира механізованого відділення – командира бойової машини піхоти штаб-сержанта Олександра. В районі бойових дій біля селища Кримське він успішно б’є окупантів у складі однієї із мотопіхотних бригад.

Як сам любить казати воїн Об’єднаних сил, його підлеглі найкраще за всіх у механізованій роті несуть чергування на спостережних постах. На запитання, хто ж був тим викладачем військової науки, штаб-сержанта розпочинає розповідь про себе…

– Улітку цього року виповниться 25 років із моменту початку мого військового стажу, – каже штаб-сержант Олександр. – До служби в нашій військові частині носив погони прикордонного відомства. Тож, як нести службу з охорони певної ділянки території, добре знаю. Своїми професійними в минулому надбаннями я охоче поділився із воїнами-піхотинцями.

Зокрема він поділився простими методиками, як боротися зі сном на бойовому посту, розрізняти на місцевості головне від другорядного, тренувати зір тощо.

– До військової частини Збройних Сил України я перевівся у 2018-му. Війну ж зустрів в лавах воїнів Луганського прикордонного загону. Саме у 2014-му я засвоїв ганебну тактику ворога і те, що вони використовують місцеве населення проти захисників України. Коли загинули перші українські прикордонники, я зрозумів, що означає бути патріотом своєї держави до кінця. Пізніше ж, у нашій мотопіхотній бригаді засвоїв те, як важливо під час бою вірити в перемогу, – пригадав армієць.

Свою роботу з підлеглими на фронті штаб-сержант Олександр будує на принципах відповідальності за кожне, навіть найдрібніше завдання, що доручили бійцеві незалежно від звання.

– У мене досить велике коло обов’язків, але вмію розставляти  пріоритети   залежно від ситуації на полі бою. Так, у критичний момент забуваю про все і за долю секунди перебираю в голові сотні варіантів свого майбутнього наказу. Вибравши найкращий, даю команду підлеглим, і далі – контролюю хід її виконання. Також постійно вимагаю від механіка-водія доповідей про готовність нашого БМП до бою. Адже достеменно знаю, що з усіх калібрів піхоти окупанти найбільше бояться саме нашої броньованої «ластівки», – розповів військовослужбовець.

До речі, у вільний від служби час Олександр любить готувати їжу для підрозділу.

– Біля пічки якось трошки відволікаюся від війни. Нарізаючи картоплю чи буряк, переношусь додому, на рідну Миколаївщину. Хоча за національністю я кореєць, більш люблю готувати національні українські страви. Приміром, як кажуть побратими, борщ та пиріжки в мене виходять краще за домашні. На Новий рік приготував купу різних салатів із тих продуктів, що ми отримуємо. День народження якогось воїна ми традиційно зустрічаємо із шашликами на столі, – зауважив воїн Об’єднаних сил.

Попри досягнення пенсійного стажу, штаб-сержант Олександр звільнятися з армії не збирається.

– Запевняю, що сил у мене вистачить на виховання ще не однієї сотні молодих воїнів. Під час занять із фізичної підготовки можу дати фору й 20-річному хлопцю. Також завжди стараюся бути прикладом для підлеглих на військових полігонах чи стрільбищах. Тому вважаю, що після перемоги над окупантами матиму право взяти участь у параді українських воїнів вулицями Луганська чи Донецька, – зазначив наостанок військовослужбовець Збройних Сил України.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Life story, rss.feed