Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Від самого ранку учні Котюжанівського навчально-реабілітаційного центру чекали на своїх друзів, прикрашаючи новорічним оздобленням кімнати та класи. А перед цим уже кілька днів готували номери до святкового концерту, щоб зі всією щирістю дитячих сердець подякувати військовим медикам за подарунки.
Уже майже 20 років колектив Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону опікуються навчальним закладом та його вихованцями — учнями з особливостями в розвитку.
Щороку напередодні Новорічних і Різдвяних свят вінницькі військові медики відвідують своїх маленьких друзів і привозять їм гостинці. Зазвичай відбувається це у День святого Миколая.
Цього разу працівники ВМКЦ ЦР регіону привезли принтер, солодощі, телевізор, іграшки, одяг, DVD-програвач, акваріум з рибками та мобільні телефони. А ще одна вінницька підприємниця подарувала кожній дівчинці святкову сукню.
— Сьогодні, як і завжди, коли ми приїжджаємо, у закладі панувала атмосфера свята та радості, адже щоразу діти з нетерпінням на нас чекають, — зазначила головна медична сестра головний сержант ВМКЦ ЦР Ольга Бабкіна. — Вони настільки відкриті, щирі, безпосередні, щоразу розповідають історії про те, що відбувалось у їхньому житті, поки нас не було. І ця дитяча безпосередність і приязність заряджає позитивом та додає наснаги.
Для цих дітей військові медики дійсно є справжнім святом. У закладі навчаються особливі діти — з психофізичними вадами віком від 6 до 16 років.
— У закладі цього року навчаються 66 дітей, — розповів директор центру Володимир Гетманчук. — Із ними працюють майже 40 вчителів, 14 з яких — дефектологи. Це такі діти, які через особливості у розвитку та за медичними показниками не навчаються в загальноосвітній школі. У кожного з наших вихованців є або родина, або опікуни, проте вони не можуть через свій матеріальний стан щодня возити дитину до школи. Тож наші учні живуть у центрі впродовж всього року, за винятком канікулярних періодів.
У центрі функціонують гурток із рукоділля, духовий оркестр, гарно розвинута спортивна робота, зокрема секції з легкої атлетики, волейболу, баскетболу, шашок. Так, за словами Володимира Івановича, учні Котюжанівського НРЦ уже кілька років здобувають призові місця в обласній спартакіаді «Повір у себе» серед дітей з особливими потребами.
Президент України Володимир Зеленський подякував українським оборонцям за влучні удари по нафтовій інфраструктурі росії.
Батальйон безпілотних систем Signum знищили дев’ять російських розвідувальних дронів.
Українські правоохоронні органи повідомили про підозри ще двом російським військовим, які вчиняли воєнні злочини під час окупації Бучі Київської області.
Агенція оборонних закупівель ДОТ отримала статус Централізованої закупівельної організації. Це пришвидшить постачання пікапів та іншого транспорту для ЗСУ.
На Закарпатті затримали чоловіка за спробу підкупу прикордонника задля виїзду до Європи.
Фахівців ЗСУ, які ефективно протидіють ворожим дронам і ракетам за допомогою засобів радіоелектронної боротьби, відзначатимуть новою почесною нагородою.
Об’єднаний навчально-тренувальний центр “Поділля”, Інструктор
від 25000 до 100000 грн
Кам'янець-Подільський, Хмельницька область
Оператор безпілотних літальних апаратів
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
Стрілець – снайпер 155 окремого батальйону територіальної оборони
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….