Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
— У січні 2021 року наказом Міністра оборони № 40 ми внесли зміни до Інструкції з організації виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, оптимізували систему підготовки сержантів та ввели поняття про підготовку штабних сержантів, — розповів кореспонденту АрміяInform головний сержант Збройних Сил України – начальник Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ головний майстер-сержант Олександр Косинський.
За його словами, штабні сержанти служать на трьох рівнях управління:
— Третя категорія — це штабні сержанти, які служать у штабах бригад, полків, окремих батальйонів. Друга — штаб-сержанти рівнів оперативних командувань, командувань видів та родів та військ. Перша категорія — штабні сержанти, які служать у структурних підрозділах Генерального штабу, Апарату Головнокомандувача, Командування об’єднаних сил, — додав Олександр Косинський.
Він зауважив, аби сержант, який має досвід служби на посадах командира відділення чи головного сержанта взводу, міг у своїй бригаді бути призначеним на посаду штабного сержанта, він повинен пройти курс штабного сержанта.
— Торік ми провели такий пілотний курс, відпрацювали програму. Цього року знов провели цей же курс, що дозволило нам вдосконалити програму. Її проєкт вже відпрацьований та погоджений і готується для подання на затвердження Головнокомандувачем. І з 23 листопада 2021 року центр підготовки сержантського складу Військово-Морських Сил проводить цей курс уперше силами своїх інструкторів. Їм допомагають у цьому представники Управління по роботі з сержантським складом та ментори від ЗС Канади і Литви. Вони моніторять, як інструктори центру проводять курс, надають консультативно-дорадчу допомогу, — зазначив начальник Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ.
З 2022 року центри підготовки сержантського складу Повітряних Сил і Військово-Морських Сил проводитимуть цей курс на постійній основі. Для штабних сержантів, які планують просуватись на посади 2-ї та 1-ї категорій, у вищих військових навчальних закладах розгорнуті курси підвищення кваліфікації за трьома напрямками: організація підготовки, управління персоналом та морально-психологічне забезпечення.
— Тобто на базі першого штабного курсу сержанти отримують основні знання, що таке штаб або орган військового управління, пункти управління, система управління та контролю. Дізнаються, як працюють елементи штабу та структури, на які ми нині переходимо — S1, S2, S3 та інші — роль та місце сержанта в цій роботі, отримають уміння роботи в цих секціях під час процедури ухвалення військового рішення (MDMP. — Ред.), роботи з картами, підготовки операції чи бою тощо. А надалі, закріпивши знання на практиці та розвинувши вміння і навички, отримавши досвід, вони зможуть далі просуватися по службі та, пройшовши курси підвищення кваліфікації, призначатись у вищі органи військового управління, — зауважив головний майстер-сержант.
Він пояснив, що це надасть низку переваг:
— По-перше, сержанти матимуть ширші перспективи щодо кар’єрного зростання та зміни напрямку службової діяльності. По-друге, використання практичного і бойового досвіду кваліфікованих сержантів у штабах та органах військового управління під час планування та ухвалення рішень, які матимуть більше можливостей для реалізації на рівні підрозділів та військових частин. По-третє, це допоможе звести сержантів і офіцерів в єдину команду, націлену на виконання єдиної місії та досягнення єдиних цілей. По-четверте — це дозволить долучити сержантів безпосередньо до розв’язання тих проблем, які існують і виникають у підрозділах під час їхньої повсякденної діяльності й виконання завдань за призначенням.
Фото – Світлана Кирган
@armyinformcomua
Навчитись керувати бронеавтомобілем MaxxPro за пів години по YouTube, щоб вивезти побратимів, або повернутися за одним бійцем під обстріл, бо «а як по-іншому?» — це принципи роботи водія на псевдо «Баку».
Дронарі 108-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ влучними ударами «демілітаризували» два російські позашляховики.
Вмотивовані добровольці, які долучилися до війська за програмою «Контракт 18-24», завершили базову загальновійськову підготовку та урочисто отримали марунові берети Десантно-штурмових військ.
Підрозділ БпАК 4-го полку ССО під час відбиття наступу окупантів в одному з прикордонних районів продемонстрував майже увесь спектр роботи своїх операторів БПЛА.
Бійці 33-ї окремої механізованої бригади оприлюднили видовищні кадри, на яких зафіксовано, як російський окупант на мотоциклі під час руху підривається на міні.
Народився у Грузії в азербайджанській родині, але вважає себе українцем — боєць 113-ї бригади ТрО Анар розповів, як удвох з командиром з РПГ зачистив позиції «вагнерів» та відбивався від російських морпіхів.
від 25000 до 65000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
від 21000 до 54000 грн
Степанівське, Сумська область
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…