ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Курси штабного сержанта: хто має пройти та які перспективи для випускників?

Вишкіл Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 7 Грудня 2021, 12:35

— У січні 2021 року наказом Міністра оборони № 40 ми внесли зміни до Інструкції з організації виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, оптимізували систему підготовки сержантів та ввели поняття про підготовку штабних сержантів, — розповів кореспонденту АрміяInform головний сержант Збройних Сил України – начальник Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ головний майстер-сержант Олександр Косинський.

За його словами, штабні сержанти служать на трьох рівнях управління:

— Третя категорія — це штабні сержанти, які служать у штабах бригад, полків, окремих батальйонів. Друга — штаб-сержанти рівнів оперативних командувань, командувань видів та родів та військ. Перша категорія — штабні сержанти, які служать у структурних підрозділах Генерального штабу, Апарату Головнокомандувача, Командування об’єднаних сил, — додав Олександр Косинський.

Він зауважив, аби сержант, який має досвід служби на посадах командира відділення чи головного сержанта взводу, міг у своїй бригаді бути призначеним на посаду штабного сержанта, він повинен пройти курс штабного сержанта.

— Торік ми провели такий пілотний курс, відпрацювали програму. Цього року знов провели цей же курс, що дозволило нам вдосконалити програму. Її проєкт вже відпрацьований та погоджений і готується для подання на затвердження Головнокомандувачем. І з 23 листопада 2021 року центр підготовки сержантського складу Військово-Морських Сил проводить цей курс уперше силами своїх інструкторів. Їм допомагають у цьому представники Управління по роботі з сержантським складом та ментори від ЗС Канади і Литви. Вони моніторять, як інструктори центру проводять курс, надають консультативно-дорадчу допомогу, — зазначив начальник Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ.

«Коли сержанти отримають досвід у штабі військової частини, вони у перспективі зможуть, пройшовши курси підвищення кваліфікації, призначатись у вищі штаби» 

З 2022 року центри підготовки сержантського складу Повітряних Сил і Військово-Морських Сил проводитимуть цей курс на постійній основі. Для штабних сержантів, які планують просуватись на посади 2-ї та 1-ї категорій, у вищих військових навчальних закладах розгорнуті курси підвищення кваліфікації за трьома напрямками: організація підготовки, управління персоналом та морально-психологічне забезпечення.

— Тобто на базі першого штабного курсу сержанти отримують основні знання, що таке штаб або орган військового управління, пункти управління, система управління та контролю. Дізнаються, як працюють елементи штабу та структури, на які ми нині переходимо — S1, S2, S3 та інші — роль та місце сержанта в цій роботі, отримають уміння роботи в цих секціях під час процедури ухвалення військового рішення (MDMP. — Ред.), роботи з картами, підготовки операції чи бою тощо. А надалі, закріпивши знання на практиці та розвинувши вміння і навички, отримавши досвід, вони зможуть далі просуватися по службі та, пройшовши курси підвищення кваліфікації, призначатись у вищі органи військового управління, — зауважив головний майстер-сержант.

Він пояснив, що це надасть низку переваг:

— По-перше, сержанти матимуть ширші перспективи щодо кар’єрного зростання та зміни напрямку службової діяльності. По-друге, використання практичного і бойового досвіду кваліфікованих сержантів у штабах та органах військового управління під час планування та ухвалення рішень, які матимуть більше можливостей для реалізації на рівні підрозділів та військових частин. По-третє, це допоможе звести сержантів і офіцерів в єдину команду, націлену на виконання єдиної місії та досягнення єдиних цілей. По-четверте — це дозволить долучити сержантів безпосередньо до розв’язання тих проблем, які існують і виникають у підрозділах під час їхньої повсякденної діяльності й виконання завдань за призначенням.

Фото – Світлана Кирган

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Міністри оборони України та США обговорили посилення спроможностей ЗСУ

Міністри оборони України та США обговорили посилення спроможностей ЗСУ

Міністр оборони Рустем Умєров разом з Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з головою Пентагону Ллойдом Остіном.

Україна розпочала переговори щодо безпекової угоди з Іспанією

Україна розпочала переговори щодо безпекової угоди з Іспанією

Україна розпочала переговори з Іспанією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди.

Повітряні Сили знищили керованою авіабомбою військовий об’єкт рф на тимчасово окупованій Херсонщині

Повітряні Сили знищили керованою авіабомбою військовий об’єкт рф на тимчасово окупованій Херсонщині

Повітряні Сили Збройних Сил України знищили військовий об'єкт росармії на території тимчасово окупованої частини Херсонщини.

Суд оголосив вирок у спробі підкупу командувача ОСУВ «Одеса»

Суд оголосив вирок у спробі підкупу командувача ОСУВ «Одеса»

Сьогодні, 4 березня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду оголосила обвинувальний вирок громадянину, якого викрили на наданні 200 тис. грн неправомірної вигоди командувачу ОСУВ «Одеса» за видачу окремого розпорядження для отримання дозволу на вилов біоресурсів у забороненій прикордонній зоні.

Литва долучиться до ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для України

Литва долучиться до ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для України

Литва долучиться до багатосторонньої ініціативи, яку започаткувала Чехія із придбання і передачі Україні артилерійських боєприпасів з-за меж Європейського Союзу.

Ігор Клименко показав, як наші воїни за тиждень знищили майже 60 російських бліндажів

Ігор Клименко показав, як наші воїни за тиждень знищили майже 60 російських бліндажів

Воїни Національної гвардії України за минулий тиждень знищили 57 бліндажів із особовим складом російських військ, 55 артилерійських систем і 19 танків ворога.

Захищаємо світ

00
00
00