Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
Про це на брифінгу у пресцентрі АрміяInform повідомив головний сержант Збройних Сил України — начальник Управління по роботі із сержантським складом ЗСУ головний майстер-сержант Олександр Косинський.
— Сучасну автономну та самодостатню систему професійної підготовки сержантів Збройних Сил України ми сформували за принципами і стандартами НАТО ще торік. Але коли в умовах бойових дій наші підрозділи інтенсивно залучаються до виконання завдань у районі ООС, у військових частинах практично немає достатньо часу на направлення військовослужбовців на весь спектр курсів. Відповідно, немає можливості забезпечити вчасну підготовку молодших командирів у перервах між ротаціями. Виходячи з цього, ми провели аналіз, проконсультувалися з іноземними радниками і дещо спростили систему багаторівневої підготовки сержантського складу, — розповів головний сержант ЗСУ.
За його словами, система залишилась відповідною принципам і стандартам НАТО.
— Але раніше на всіх чотирьох рівнях підготовки сержантського складу (базовому, середньому, підвищеному і вищому. — Ред.) було дві складові. Перша — курс лідерства: загальний освітній курс для сержантів, де їх розвивають як особистостей, лідерів, менеджерів. Друга — фахова складова, де сержанти готуються вже більш технічно виконувати свої обов’язки відповідно до їхніх військових спеціальностей та напрямків бойового застосування. І ми прийшли до того, що фаховий курс достатньо проводити на базовому рівні, — зазначив Олександр Косинський.
Він додав, що після курсу лідерства базового рівня майбутній командир бойової машини, танка чи гармати починає вчитись на фаховому курсі, де йому дають основні поняття з тактики підрозділу, екіпажу чи розрахунку, управління підрозділом у різних видах бою, вчать процедурі опрацювання рішення, формування бойового наказу, визначенню завдань особовому складу та організації підготовки підрозділу до виконання визначених завдань.
— На фаховому курсі майбутнім командирам відділень, екіпажів та розрахунків також надаються знання на щабель вище — як у загальному працювати на посаді головного сержанта взводу. Тож цієї фахової складової достатньо, щоб сержант виконував свої обов’язки на рівні відділення та взводу, де він безпосередньо має готувати особовий склад та управляти підрозділом. Далі свій фаховий профіль має розвивати в процесі оперативної діяльності, здобуваючи практичний досвід. Бо тактика застосування зброї та управління особовим складом на тактичному рівні не змінюється. А те, що додатково знадобиться сержанту на посадах головних сержантів підрозділів різних рівнів, а в подальшому і органів військового управління, сержант здобуватиме на курсах лідерства, які містять також і певний відсоток загальних військових дисциплін, — зауважив головний майстер-сержант.
Він пояснив, що коли військовослужбовець стає головним сержантом батальйону, то менше стикатиметься з поняттями тактики.
— Він більше виконуватиме адміністративні функції, братиме участь у процесах планування. Тобто вже не займатиметься безпосередньо підготовкою особового складу. А братиме участь у формуванні плану підготовки та організації роботи сержантів з його реалізації. Контролюватиме якість проведення занять із сержантами, ефективність їх проведення, — заявив головний сержант ЗСУ.
Він повідомив, що саме тому на рівнях підготовки сержантського складу (середньому, підвищеному та вищому) прибрали фахову складову:
— Ми розширили програми лідерства за цими рівнями. Вони були місячними — ми зробили 2-місячними, наситивши загальними темами, засвоєння яких дозволить виконувати завдання на відповідних рівнях посад. Тобто ми спростили систему підготовки. Лише на базовому рівні вона залишилася такою, як була.
— Також ми намагаємося дуже гнучко реагувати на потреби військ, зокрема частин бойового компонента. Це й проведення для них виїзних курсів лідерства базового рівня мобільними навчальними групами, і можливість здачі військовослужбовцями екзаменів за фаховими курсами екстерном, на базі набутих ними на практиці знань і умінь, — пояснив начальник Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ.
Олександр Косинський розповів, що з наступного року, на тимчасовій основі, у видових навчальних центрах для бойових бригад проводитимуть суміщені курси базової підготовки сержантського складу, де блок лідерства та фахової складової будуть реалізовуватися в рамках єдиного курсу з терміном 2,5 місяця:
— Таке рішення ухвалив Головнокомандувач Збройних Сил України, і це дозволить нам скоротити терміни підготовки бійців та підвищити кількісні спроможності у їхній підготовці. Ну, і не треба забувати, що, крім суто так званих кар’єрних курсів, які є обов’язковими для просування по службі, у ЗСУ функціонують інструкторські курси для сержантського складу та курси штабних сержантів для підвищення кваліфікації.
Фото — Світлана Кирган
@armyinformcomua
На Куп’янському напрямку зараз перебувають військовослужбовці 77-ї окремої аеромобільної бригади.
Працівники Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора повідомили про підозру судді Господарського суду Києва та колишньому вищому керівництву держави.
Співробітника Держаної прикордонної служби України викрили у спробі незаконно вивезти чоловіка за межі країни.
Народному депутату України VII-IX скликань повідомлено про підозру у державній зраді та порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та релігійних переконань (ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 161 КК України).
СБУ повідомила про підозру ексведучому телеканалів Медведчука та Мураєва, який, перебуваючи у Києві, поширював російську пропаганду.
Колишній футболіст Денис Губернатор після поранення на Донбасі пішов у «самоволку». Удома провів рік. Згодом долучився до «Хартії», де служить його батько.
від 28000 до 150000 грн
Київ
Єдиний рекрутинговий центр ССО ЗСУ
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…