Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Курсанти факультету інформаційних технологій Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут спільно з офіцерами кафедри «Комп’ютерних інформаційних технологій» розробили програму інформаційних технологій штучного інтелекту, зокрема машинного навчання, машинного мислення, а також комп’ютерних зору та слуху.
Про це інформує пресслужба військового вишу.
Її особливостю є наявність підсистем, що реалізують логіку базових напрямків технологій штучного інтелекту: підсистем комп’ютерного зору, комп’ютерного слуху, машинного мислення, а також комп’ютерного системи навчання, підсистеми кіберзахисту, кластера баз даних, сховища даних, аналітичної підсистеми, інформаційно-навантаженої комунікаційної мережі кафедри, підсистеми конфігурації, а також програмного брокера задач з горизонтальним масштабуванням.
Розробка підсистем комп’ютерного зору та слуху, над якими працювали курсанти Анастасія Вірста, Назар Ванівський, Олександр Літвін, передбачає:
Розробка комп’ютерної системи навчання – завдання курсантки Анастасії Іваніної. Особливістю цієї системи є інтелектуальне супроводження навчання відповідно до кваліфікації, що здобувається на основі когнітивної карти компетентностей.
Над розробкою підсистеми кіберзахисту працювали учасники та переможці Міжнародного конкурсу наукових робіт Олексій Доброштан та Анастасія Ковальчук. Вона, зокрема, передбачає:
А ідеологом системи став керівник кваліфікаційних робіт вищевказаних курсантів старший викладач кафедри доктор філософії у галузі Інформаційні технології підполковник Віталій Фесьоха.
Загарбники продовжують обстрілювати прикордонні території Чернігівської, Сумської та частини Харківської областей. Всього протягом минулої доби нараховано 103 обстріли (389 вибухів) із різних видів озброєння.
На півночі Харківської області на найближчому до обласного центру відтинку в районі населених пунктів Липці, Глибоке та Лук’янці російські військовослужбовці масово відмовляються виконувати завдання через ефективну бойову роботу українських дронарів.
Військовослужбовці відділу «Новоселиця» врятували правопорушника, який заблукав у горах. Його знайшли змерзлого, голодного та дезорієнтованого після більш ніж півдобового перебування у лісі.
Протягом минулої доби, 4 жовтня, піротехнічні підрозділи ДСНС України обстежили територію площею 148,81 га і знешкодили 253 одиниці вибухонебезпечних предметів, зокрема 2 авіаційні бомби.
Бійці підрозділу ударних БПЛА «Рубака» 77 аеромобільної Наддніпрянської бригади знищили ворожий зенітно-ракетний комплекс «Бук».
Станом на ранок 5 жовтня за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донеччини.
Захищаємо світ
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…