ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Призов «Осінь-2021»: переважна більшість юнаків мотивовані й бажають надалі укласти контракт

Прочитаєте за: 3 хв. 27 Листопада 2021, 10:49

З жовтня цього року в Україні триває призов юнаків на строкову військову службу. Поряд з медичним оглядом кожен хлопець повинен пройти і поглиблений психологічний відбір.

Психолог Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки Ростислав Лимар

— Ми проводимо в обов’язковому порядку з призовниками бесіди, вивчаємо їхні особові справи, перевіряємо тестування. Тут важливі всі аспекти їхньої діяльності, розпочинаючи з біографії до захоплень та навчання у школі, університеті, бажання проходити військову службу, наявність проблемних питань тощо, — зауважив психолог Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки Ростислав Лимар.

На думку фахівців-психологів, служба в армії для багатьох строковиків відкриває перспективи для подальшого кар’єрного зростання як у військовому, так і в цивільному середовищі. Після строкової багато юнаків стають свідомішими.

— За декілька років після закінчення строкової служби до мене з’являється молодий хлопець, кандидат на військову службу за контрактом, якого я добре пам’ятаю. Він свідомо вирішив. Тобто така людина стала впевненою, рішучою, суттєво змінилася і подорослішала, — повідомив Ростислав Лимар.

На першому етапі призовники проходять психологічний відбір у районних центрах комплектування та соцпідтримки й уже після цього потрапляють на обласний збірний пункт.

— Такий відбір якісний, проте деяким психологам, можливо, не вистачає певних кваліфікаційних можливостей, аби досконало оцінити аспекти особистості кандидата. І ми надалі вже прискіпливо намагаємося дослідити це з різних боків, щоб до війська не потрапив призовник, який з тих чи інших причин не може і не повинен служити строкову службу. Загалом таких лише 1-2 %, — каже психолог.

Серед основних перепон, що можуть негативно впливати на подальше проходження строкової служби, — низький рівень адаптаційних можливостей, схильність до суїцидів, особливості характеру зі спалахами агресії, притягнення до кримінальної чи адміністративної відповідальності тощо.

— Бувають і такі кандидати, які через певний час, коли їх не призвали, повертаються до нас знову. Вони переусвідомлюють повністю свою негативну поведінку й ми працюємо з ними з чистого аркуша. Наше основне завдання — позитивно впливати на призовників та мотивувати їх до служби, — підкреслив Ростислав Лимар.

Як зазначають у Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки, під час осіннього призову цього року є позитивна тенденція, адже переважна більшість призовників мотивовані, бажають служити та надалі укласти контракт з військом.

Фото та відео автора

7
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram