ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Житомирським пошуковцям удалося встановити імена трьох знайдених під Коростенем невідомих солдатів

Прочитаєте за: 3 хв. 26 Листопада 2021, 13:52 6

Днями АрміяInform розповідала про результативні розкопки пошукової групи житомирської громадської організації Історико-патріотичне об’єднання «Пошук» у Коростенському районі Житомирської області. 21 листопада пошуковцям вдалося знайти там останки п’яти загиблих у липні-серпні 1941 року солдатів РСЧА. Причому в усіх були медальйони. Тож з’явився реальний шанс встановити через 80 років їхні імена…

Як розповіли кореспондентові АрміяInform у «Пошуку», на жаль, усі медальйони прочитати не вдалося, адже у трьох із п’яти ебонітових пеналів вкладки за 80 років згнили. Дві інші записки були вимиті ґрунтовими водами, втім, сучасні апаратура та методики дозволили експертам їх розшифрувати.

— Першим удалося прочитати медальйон солдата № 73, — розповідає представник «Пошуку» Вадим Баранівський. — Усередині капсули був одинарний бланк, який був вимитий, проте команда спеціалістів з графічної обробки все ж таки змогла його розшифрувати.

Солдатом за номером 73, знайденим житомирськими пошуковцями від початку поточного року, виявився уралець Леонід Шадрін.

Записка з медальйона солдата № 71 також була на одинарному бланку, а записи сильно змиті — перші результати графічної обробки не залишали надії на встановлення імені воїна. Проте завдяки наполегливості цілої команди експертів з графічної обробки медальйонів вдалося визначити дані з записки. Загиблим виявився Кіндрат Дем’янович Кривошеєв, уродженець села Соснівка Троянівського (нині — Житомирського) району Житомирської області, 1914 року народження, призваний 23.06.1941 року. Також у записці вказано найближчого родича солдата. Це його мати, Степанида Кривошеєва. Тепер пошуковці розшукують родичів полеглого воїна.

Після розшифрування двох медальйонів і невдачі з рештою трьома на пошуковців чекала ще одна несподівана новина від експертів — один із солдатів, чия записка була знищена невблаганним часом, все ж став відомим! І все — завдяки напівзогнилим документам з його гаманця!

— Усередині гаманця була квитанція під № 83, яка була видана Антону Павловичу Зборовському про те, що його паспорт був зданий у Бердичівське районне відділення міліції, а сам власник направлений для проходження військової служби в кадри армії та флоту, — ділиться новиною Вадим Баранівський. — Другий документ — це мобілізаційний припис, але записи на ньому не збереглися.

Пошуковці відразу ж встановили, що, відповідно до отриманих даних, ці документи могли належати тільки одній людині — призваному в червні 1941 року мешканцю села Дмитрівка (нині — у складі смт Гришківці) Бердичівського району Житомирської області Антонові Павловичу Зборовському 1914 року народження. Також з’ясовано, що його дружину звали Марія Купріянівна Зборовська. Розпочато пошук нащадків загиблого земляка.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Історія