Французьке агентство із закупівель озброєння (DGA) прийняло перші два десантні кораблі нового покоління Arbalette і Arquebuse за програмою EDA-S. Вони були замовлені у 2019 році для ВМС та армії Франції. Про це повідомляє NavalNews.
Програма EDA-S є частиною оновлення спроможностей збройних сил Франції. Вона покликана замінити нинішні десантні кораблі, які побудовані ще у 80-х роках.
Ці кораблі були доставлені після успішних випробувань, які розпочалася влітку цього року, і підтвердили їхню здатність завантажувати та десантувати всі типи транспортних засобів і бронетехніки, зокрема найважчі з них — танк Leclerc.
Судна за програмою EDA-S є доволі компактними (довжина 28,8 м, ширина 6,7 м). Під час їх проєктування було втілено три основні критерії: простота, міцність і надійність. Керовані чотирма членами екіпажу, Arbalette і Arquebuse мають архітектуру «Roll On – Roll Off» — двоє воріт дозволяють техніці вантажитися чи десантуватися позаду та попереду.
Поставлення наступних дванадцяти десантних кораблів нового покоління планується завершити до 2025 року.
Підготував Микола Федорків

