ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Росії плани про «диво-танк» укотре переносяться…

Прочитаєте за: 3 хв. 25 Листопада 2021, 9:16 8

Коли читаєш чергові заяви кремлівських пропагандистів про нові зразки «диво-зброї», які ось-ось уже надійдуть на озброєння армії РФ, то виникає стійка асоціація з риторикою гітлерівців наприкінці Другої світової війни. Ті свого часу також розповідали про «зброю майбутнього», яка знищить усіх ворогів. Так і Кремль час від часу лякає світ «новими зразками озброєння». Щоправда, такі заяви на Заході сприймають, м’яко кажучи, з легкою недовірою й тому розраховані вони більше на внутрішнього споживача. Тут новини про росію, яка «попереду всієї планети» та має неабияку популярність, і підіймають свідомість середньостатистичного мешканця російської глибинки до захмарних висот. Здається, ще трохи й давня російська мрія «показати світові «кузькіну мать» — стане реальністю…

До речі, про реальність. Вона діаметрально відрізняється від телекартинки, яку так вперто демонструють на «рашаТБ». Наприклад, щоб російський обиватель не часто порівнював життя у своїй країні та у Європі, свого часу для нього була запущена чергова «дурилка» про «новітній» танк Т-14 «Армата». 

«Т-14 можна сміливо назвати квінтесенцією всієї історії вітчизняного танкобудування — міжнародні експерти вже визнали, що сьогодні кращого за цей танк у світі немає», «Т-14 можна назвати першим у світі SMART-танком — настільки він наповнений та пронизаний сучасною цифровою електронікою», «комплекс активного захисту «Афганіт» забезпечує захист Т-14 від будь-яких боєприпасів, що існують», «за вогневою силою танк «Армата» перевершує всі наявні аналоги». Лячно?!! І мені ні, адже це цитати з сайту «Ростеху», де розхвалюють «абсолютні переваги» Т-14. До того ж у середині тексту є пояснення такому «технологічному прориву»: «Це результат великої роботи над кількома експериментальними проєктами, що розпочалася у 1980-ті роки»… 80-ті!!! Так і бачу, коли вся країна запускала в небо олімпійського «ласкавава Мішу» на повітряних кульках, десь у підвалах «Уралвагонзаводу» затверджували проєкт SMART-танка на стелс-технологіях. 

Але російські урядовці впевнені у своїй «диво-зброї». Ось, наприклад, міністр промисловості та торгівлі РФ Денис Мантуров запевняє: «Армата» може бути прийнята на озброєння вже наприкінці поточного – початку наступного року. Тільки після цього можливі експортні поставки Т-14. А черга з охочих купити танк, який визначив майбутнє танкобудування на найближчі 15-20 років, гарантована»… Але є нюанс, він говорив про це в серпні 2020 року. А нині вже закінчується листопад 2021-го. То де «Армата»???

Коли цей «диво-танк» уперше продемонстрували на параді у травні 2015-го, відразу пролунали заяви, що до 2020 року у війська надійдуть 2300 таких машин. Щоправда, не обійшлося без конфузу, адже під час генеральної репетиції «Армата» не змогла зрушити з місця й «гордо» простояла на Червоній площі. «Диво-танк» тоді відбуксирували, а провину списали на «недосвідчений» екіпаж, але плани про «2300 таких машин» таки озвучили. Потім апетити російських вояк суттєво знизилися і лише в лютому 2021 року міноборони РФ уклало контракт з «Уралвагонзаводом» на поставку 132 одиниць танків Т-14 «Армата» та важких бойових машин піхоти Т-15, які надійдуть до війська вже цього року. 

Проте й ці плани залишилися лише на рівні гучних заяв. Нещодавно стало відомо, що перші поставки серійних зразків танка Т-14 «Армата» для частин армії РФ перенесені на 2022 рік. За повідомленням порталу Army Recognition, наразі лише тривають заводські випробування перших серійних машин. До того ж ще немає цілісної концепції застосування танків «Армата» на полі бою. Ці танки планували використовувати, ймовірно, як «командні пункти» на гусеницях. 

Отже, видихаємо: чи то слюсар Ваня запив, чи то «арматні» гроші пішли на замок десь у Лондоні, але показ «кузькіної матері» всьому світові вкотре переносяться. 

 

9
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Публікації