ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Житомирські пошуковці сподіваються встановити імена ще п’ятьох досі безіменних солдатів Другої світової

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Листопада 2021, 14:11

Днями пошукова група житомирської громадської організації Історико-патріотичне об’єднання «Пошук» знову працювала в Коростенському районі області. І їй вдалося знайти останки 5 солдатів Червоної Армії, які загинули у липні-серпні 1941 року під час оборони Коростеня, і – відразу 5 солдатських медальйонів! Хлопці з «Пошуку» кажуть, що це – велика рідкість та неабияке везіння, адже зазвичай останки загиблих воїнів знаходять без медальйонів взагалі, або ж – із медальйонами старого зразка типу «ладанка», у яких смертні записки, на жаль, не зберігаються.

– Четверо бійців лежали на полі на невеликій відстані один від одного, – розповідає активіст ІПО «Пошук» Вадим Баранівський. – П’ятого ми знайшли в лісі неподалік.

Це, відповідно, солдати за номерами 69-73 – рівно стільки загиблих воїнів від початку цьогорічного пошукового сезону знайдено житомирянами.

Пошуковець розповідає, що солдат № 69 лежав на глибині 60 см. На голові у загиблого був шолом СШ-36 («халхінголка» або ж «хасанка»), на ногах ‒ ялові (шкіряні) чоботи, всередині чобота лежала залізна столова ложка. У кишенях галіфе ‒ ЗІП для чистки зброї, складний ніж та медальйон. У нагрудну кишеню солдат поклав мундштук та чайну ложку з нержавіючої сталі, що чудово збереглася й виглядає, немов новенька.

Солдат № 70 лежав дещо глибше. При ньому були шолом СШ-39, всередині якого виявилися розбитий череп та… медальйон. Біля голови лежали фляга, кружка, масльонка, складний ніж та велика саперна лопата. На поясі – підсумки та протигаз. Був взутий також у ялові чоботи.

Солдат № 71 лежав у скрученому положенні на глибині 80 см. На голові був також шолом СШ-39, розтрощений на 2 половини. На ногах – знову ж таки ялові чоботи. У нагрудній кишені ‒ гаманець, всередині якого було кілька радянських монет та медальйон.

Солдат № 72 був знайдений в окопі посеред лісу. При ньому були шолом СШ-39, саперна лопатка, протигаз, підсумки та медальйон.

Солдата № 73 знайшли під кінець дня. У нього в ногах лежали шолом СШ-36, на поясі був протигаз, а в кишені галіфе – медальйон. У нагрудній кишені був знак ГТО.

– Сподіваємось на позитивні результати експертизи медальйонів! – емоційно каже Вадим Баранівський. – Якщо так поталанило із знахідками, обов’язково має пощастити і з експертизою, ми щиро в це віримо!

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook