День вшанування захисників Донецького аеропорту в системі Міністерства оборони України відзначається щорічно 20 січня. Оборона Донецького аеропорту — це тисячі історій хоробрості та звитяги, фронтового…
Сержанти відіграють важливу роль у ланцюгу відносин командир – підлеглі. У країнах НАТО сержанти стежать за дисципліною, навчають солдатів за принципом: «слідуй за мною – роби як я» та командують цілими підрозділами. Україна вже давно стала на шлях трансформації сержантського корпусу та провела низку важливих реформ щодо зміцнення сержантсько-старшинського корпусу, так званого хребта української армії.
Сьогодні, 9 листопада, на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського розпочало роботу багатонаціональне робоче засідання експертної групи з питань професійного сержантського складу в межах Програми НАТО «Удосконалення військової освіти» (Defence Education Enhancement Program — DEEP). До участі в засіданні залучені близько 50 представників країн-членів та партнерів Альянсу. Групу іноземних експертів НАТО на заході очолює керівник Програми НАТО DEEP Міжнародного секретаріату НАТО Маріуш Соліс. Україну представляє головний майстер-сержант Збройних Сил України — начальник Управління по роботі з сержантським складом Збройних Сил України Олександр Косинський (співголова засідання).
Вдячність від керівництва Збройних Сил України за результативну допомогу в питаннях підготовки представників сержантського корпусу фахівцям Альянсу висловив Головнокомандувач ЗС України генерал-лейтенант Валерій Залужний:
— Я хотів би подякувати програмі НАТО «Удосконалення військової освіти», яка працює з 2013 року. Завдяки вам у реформі сержантського складу ми зробили величезні кроки. У нас повноцінно і якісно функціонують 4 центри підготовки сержантів. Ми повністю опанували багаторівневу систему підготовки сержантського складу й успішно працюємо над підготовкою інструкторів. Рухаючись до НАТО, ми також опановуємо підготовку штабних сержантів.
До участі в робочому засіданні також залучені представники Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України, структурних підрозділів Генерального штабу ЗСУ, які відповідають за питання професійної освіти та підготовки сержантського складу, командувань видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, закладів фахової передвищої військової освіти, центрів підготовки сержантського складу.
Захід такого масштабу є свідченням значного прогресу України в розбудові професійного сержантського корпусу. З кожним роком дедалі більше військовослужбовців обирають шлях професійного сержанта, і це не дивно, адже реформа сержантського корпусу зазнала колосальних змін.
— Раніше дуже багато сержантів переходили на офіцерські посади, але це було до того, як ми розпочали реформу сержантського корпусу. Ми змінили систему грошового забезпечення, ввели нову колонку військових звань, яка мотивує сержанта обирати шлях професійного сержанта. Також було вирішено багато соціальних питань, як-от компенсація коштів за піднайом житла. На сержанта покладається дедалі більше відповідальності в питаннях підготовки особового складу, у питаннях підтримання дисципліни та підготовки підрозділу до виконання завдань за призначенням. У нас є сержанти, які виконують обов’язки навіть командирів взводу, — розповів співголова засідання Олександр Косинський.
Багатонаціональне засідання триватиме впродовж трьох днів. Учасники представлятимуть програми та курси професійної підготовки сержантського складу, пропозиції щодо їх синхронізації, визначатимуться з можливими форматами майбутніх програм обміну викладачами-інструкторами з метою розширення співробітництва між навчальними закладами за підтримки Програми НАТО DEEP.
Фото автора,
Відео Андрія Суворова
@armyinformcomua
Наталія, яку побратими знають як «Бетмена», — це більше, ніж просто інструкторка. Вона присвятила себе підготовці новобранців, зміцнюючи їхнє тіло та дух, доводячи, що кожен із них здатен здолати найважчі випробування заради України.
Бійці взводу розвідки 2 батальйону 12 бригади спеціального призначення «Азов» Нацгвардії вступили у ближній стрілецький бій з окупантами.
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Ключовим результатом переговорів стало підписання Угоди про довгострокове співробітництво та підтримку, яка закладає основу для стратегічного партнерства між двома країнами на наступні десять років.
Оператори підрозділу «Аластор» 25 повітрянодесантної Січеславської бригади зафіксували чергову витівку російських штурмовиків, як спробували сховатися у купі будівельного сміття.
У Давосі Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президенткою Швейцарії Карін Келлер-Зуттер та обговорив пошук шляхів досягнення справедливого й тривалого миру для України та всієї Європи, а також важливість координації з партнерами.
В армії рф легко розстрілюють власних солдатів, які відмовляються іти в атаки і так стимулюють до штурмів інших.
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша
від 27000 до 52000 грн
Васильків, Київська область
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
День вшанування захисників Донецького аеропорту в системі Міністерства оборони України відзначається щорічно 20 січня. Оборона Донецького аеропорту — це тисячі історій хоробрості та звитяги, фронтового…