ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Російського льотчика судитимуть за збитий на навчаннях винищувач

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Листопада 2021, 10:17

Міноборони РФ вирішило стягнути зі свого льотчика 1,1 мільярда рублів за збитий ним на тогорічних навчаннях дружній винищувач Су-30М2. За повідомленням російських ЗМІ, відповідну судову справу Головна військова прокуратура передала до Тверського гарнізонного суду.

У вересні минулого року командир ланки Су-35С майор Василь Савельєв під час навчально-тренувальних польотів на авіабазі Хотилове у Тверській області збив дружній літак Су-30М2, що виконував роль цілі. Савельєв випустив чергу із авіаційної гармати ГШ-30-1 та влучив у інший винищувач, який після цього розбився. Пілоти збитого Су-30М2 встигли катапультуватися.

Вартість збитого літака пізніше оцінили в 1 мільярд 143 мільйони рублів. Винуватцем авіакатастрофи визнали пілота Су-35С Василя Савельєва. Головна військова прокуратура РФ кваліфікувала його вчинок як «порушення правил польотів чи підготовки до них чи інших правил експлуатації військових літальних апаратів». Льотчика обвинувачують за 351 статтею КК, яка передбачає до 7 років колонії. Крім цього, Міноборони РФ вимагає стягнути із Савельєва матеріальні збитки у розмірі вартості збитого ним винищувача Су-30М2.

Варто зазначити, що це далеко не перший випадок, коли російське Міноборони намагається добитися відшкодування вартості техніки, знищеної чи пошкодженої військовими. Так нещодавно воно оскаржило вирок полковнику Євгену Суходольському, колишньому командиру 55-го окремого вертолітного полку. Його визнали винним у кримінальній справі щодо катастрофи вертольота Мі-28 і засудили до п’яти років колонії. Відомство цей вирок не задовольнило і тепер воно намагається стягнути з обвинуваченого відшкодування вартості знищеного вертольота Мі-28 у розмірі 979 мільйонів рублів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Б’ють по самому ядру»: Президент ввів у дію санкції проти субʼєктів, які забезпечують російський ВПК

У суботу, 4 квітня, Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо застосування санкцій проти російських субʼєктів, які забезпечують ворожи

«Наводить до 72 ракет» — СБС уразили багатофункціональну ворожу РЛС та низку інших важливих цілей
«Наводить до 72 ракет» — СБС уразили багатофункціональну ворожу РЛС та низку інших важливих цілей

Сили безпілотних систем продовжують знижувати можливості протиповітряної оборони російських загарбників у тимчасово окупованому Криму.

Була загроза вибуху — «Азов» першим у Силах оборони використав НРК для гасіння пожежі
Була загроза вибуху — «Азов» першим у Силах оборони використав НРК для гасіння пожежі

Щоб не наражати на небезпеку своїх бійців 12 бригада спеціального призначення «Азов» використала для гасіння пожежі наземний роботизований комплекс.

Тримали позицію 224 дні: Президент нагородив бійців Холодного Яру «Хрестом бойових заслуг»
Тримали позицію 224 дні: Президент нагородив бійців Холодного Яру «Хрестом бойових заслуг»

Президент України нагородив «Хрестом бойових заслуг» трьох бійців 93 окремої механізованої бригади Холодний Яр, які 224 дні тримали позицію на Костянтинівському

«Швидко та зручно»: глава Міноборони розповів, як цифровий облік скоротив бюрократію у війську
«Швидко та зручно»: глава Міноборони розповів, як цифровий облік скоротив бюрократію у війську

Міністерство оборони України масштабує цифровий облік у війську, який дозволяє скорочувати бюрократію на всіх рівнях.

У ЗСУ прокоментували інформацію про «мобілізацію жінок», пояснивши причини помилки
У ЗСУ прокоментували інформацію про «мобілізацію жінок», пояснивши причини помилки

Інформація про нібито підготовку в Україні механізмів, спрямованих на мобілізацію жінок, не відповідають дійсності.

ВАКАНСІЇ
Механік-водій, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Зв’язківець, військовослужбовець

від 20000 до 125000 грн

Нікополь, Дніпропетровська область

Медична сестра, бойовий медик (в/ч А2558)

від 21000 до 121000 грн

Криве Озеро

Третій відділ Первомайського РТЦК та СП

контракт служба ЗСУ

від 21000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Механік-водій МТЛБ (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Бойовий медик ЗСУ

від 20000 до 100000 грн

Надвірна

Надвірнянський РТЦК та СП

--- ---