ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Львові в гарнізонному храмі покажуть унікальні фрески

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Жовтня 2021, 9:21

У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла міста Львова у грудні відкриють для огляду відреставровані фрески авторства Франциска Екштайна, датовані 1740 роком.

Про це під час онлайн-екскурсії під склепіння церкви розповіли  настоятель храму отець Тарас Михальчук та фахівці-реставратори з України та Польщі.

Процес відновлення унікальних стінописів військового храму Львова розпочався декілька років тому. Паралельно з роботами з відновлення зовнішнього вигляду барокової будівлі. Відновлення фресок це не лише повернення ним первинного естетичного вигляду. Але й велика дослідницька робота. Зі слів фахівців-реставраторів, під час робіт ними зроблено багато. Процес умовно поділявся на два етапи відновлення: 2 роки на технічну консервацію та 2 роки на естетичну реставрацію. Роботи виконують  українські та польські реставратори під керівництвом професора Павела Болінського. Загальна площа фресок сягає близько 1000 квадратних метрів. Наразі одна з європейських фірм уже займається монтажем спеціального освітлення, аби відвідувачі сакральної споруди змогли насолодитися красою відновленого стінопису.

У грудні 2021 року храм відзначатиме 10 річницю відновлення у ньому богослужінь. Нагадаємо, що у 2011 році 6 грудня споруду храму було повторно освячено після того, як понад 50 років вона використовувалась не за призначенням. У грудні для огляду відкриють фрески головної, великої нави храму. Решту робіт реставратори обіцяють закінчити до 2022 року.

Наша довідка:

Гарнізонному храму св. ап. Петра і Павла 411 років. Перший камінь для будівництва храму був закладений 31 липня 1610. Будівництво тривало 30 років. Стінопис храму – з 18 століття. Його зробили батько Григорій і син Себастіан Екштайни. Це єдиний стінопис у місті Львові авторства цих митців – до міста їх спеціально запросили єзуїти для розпису храму.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram