ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сьогодні троє військових вилетіли на лікування в Нідерланди

Новини Публікації Реабілітація
Прочитаєте за: 3 хв. 27 Жовтня 2021, 11:03
Батько й син – Сергій та Віктор Кулінець

Нещодавно на базі Військово-медичного клінічного лікувально-реабілітаційного центру в Ірпені відбувся тестовий відбір військовослужбовців з ампутованими кінцівками для їхньої подальшої реабілітації та протезування за кордоном. У результаті сьогодні, 27 жовтня, за програмою Трастового фонду НАТО в Україні з медичної реабілітації полетіла в Нідерланди перша партія наших вояків. Це Андрій Сімчук, Олександр Терстуях та Сергій Кулінець.

«Чому хочу служити й далі? Та не бачу себе поза військом…»

На днях лейтенантові Сергію Кулінцю виповнилося 33 роки. Проходячи службу в одному з навчальних розвідувальних центрів, під час виконання обов’язків офіцер втратив обидві ноги. За кордоном йому проведуть первинне протезування та курс інтенсивної реабілітації. 

Сергій має юридичну та військову вищі освіти, у своїй частині обіймав командну посаду.

— Я дуже задоволений тією допомогою, яку отримав в Ірпені, — розповідає лейтенант. — Утім, наші лікарі під час відбору вирішили, що медична база нідерландців дасть мені змогу повернутися у стрій щонайшвидше. Чому хочу служити й далі? Та не бачу себе поза військом. Так вийшло, що я мріяв про військову долю з дитинства. Утім, з певних причин став офіцером два роки тому. Тато мій — професійний військовий, інвалід війни, у бойових діях на сході країни брав участь із 2014-го по 2017 рік. Мотивувати є кому. До речі: мотивація до подальшої служби була чи не головною темою розмови під час відбору для реабілітації у Нідерландах…

Що таке вмотивованість найвищого рівня

Детальніше про критерії відбору для протезування та відновлення за програмами Трастового фонду НАТО спілкуємося зі старшим ординатором відділення реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками Ольгою Щеглюк.

— Ми вже давно маємо необхідний досвід та устаткування, яке дає змогу проводити ефективний курс протезування та відновлення наших пацієнтів. Однак радо погоджуємося на пропозиції іноземних колег перебрати на себе турботу про тих з них, кого вони завдяки ширшому спектру медичного обладнання здатні повернути до повноцінного життя щонайшвидше. Власне, на це і розраховані умови програми Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні. Й цього разу нідерландці обрали найскладніші ампутаційні і травмо-випадки.., — каже Ольга Щеглюк.

За словами пані Ольги, під час відбору претендентів на лікування в Нідерландах було три головні критерії: медична складова, мотиваційний рівень пацієнта співпрацювати з лікарями з повною віддачею та кінцева мета протезування, яку намічав собі український військовослужбовець. Прагнення служити далі, навіть без кінцівок, вони, не змовляючись, визнають найвищим рівнем вмотивованості людини. Та воно й не дивно — бо ж служба в армії, так би мовити, далека від світського життя.

Приклад того — солдат Андрій Сімчук. У свій 51 рік він має надскладну мінно-вибухову політравму, яку дістав у районі проведення операції Об’єднаних сил цього літа. В Ірпінь його доставили у вкрай важкому стані, не здатного пересуватися та обслуговувати себе самостійно. Утім, за кілька місяців у шпиталі він уже непогано рухається, сам пересідає в інвалідний візок і ним користується. А ще — плекає надію повернутися до побратимів… 

Фото автора та АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Законопроєкт про мобілізацію: парламентарі дійшли згоди щодо низки дискусійних питань

Законопроєкт про мобілізацію: парламентарі дійшли згоди щодо низки дискусійних питань

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки продовжує обговорення законопроєкту про посилення мобілізації та опрацьовує правки. Наразі парламентарі дійшли згоди щодо низки дискусійних питань, це — обмеження прав ухилянтів, надання відстрочки, електронних повісток тощо.

Наталія Калмикова: Військові госпіталі використовуватимуть найкращий досвід лікування, реабілітації та створення сучасної інфраструктури

Наталія Калмикова: Військові госпіталі використовуватимуть найкращий досвід лікування, реабілітації та створення сучасної інфраструктури

Про це заступник Міністра оборони заявила 29 лютого у Львові на конференції для начальників госпіталів та представників медичних підрозділів МВС, ДПСУ та СБУ.

Президент призначив нового командувача Сил логістики Збройних Сил України

Президент призначив нового командувача Сил логістики Збройних Сил України

Президент Володимир Зеленський призначив нового командувача Сил логістики Збройних Сил України. Ним став бригадний генерал Володимир Карпенко.

У Командуванні Медичних сил ЗСУ запускають гарячу лінію для військовослужбовців

У Командуванні Медичних сил ЗСУ запускають гарячу лінію для військовослужбовців

У Командуванні Медичних сил ЗС України запускається пілотний проєкт «гаряча лінія».

За рік сапери змогли очистити десяту частину забруднених вибухонебезпечними предметами територій

За рік сапери змогли очистити десяту частину забруднених вибухонебезпечними предметами територій

Фахівцям із розмінування вдалося очистити 18 тисяч квадратних кілометрів, залишилося ще 156 тисяч кв. км.

Екіпаж системи розмінування MV-10 завершив підготовку у Хорватії

Екіпаж системи розмінування MV-10 завершив підготовку у Хорватії

У рамках пакету підтримки Європейського Союзу для гуманітарного розмінування в Україні Державна спеціальна служба транспорту отримала систему розмінування DOK-ING MV-10. Екіпаж машини вже пройшов підготовку у Хорватії та найближчим часом приступить до виконання робіт з розмінування.

Захищаємо світ

00
00
00