ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У столиці презентували віртуальний музей російської агресії

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Жовтня 2021, 15:47

У Києві відбулася презентація першого в Україні інтернет-порталу про ключові події та злочини, скоєні під час окупації Російською Федерацією територій України — Криму й частини Донецької та Луганської областей. Роботу над проєктом музею організував Український інститут національної пам’яті.

Віртуальний музей російської агресії — один з перших у світі цифрових інструментів із забезпечення доступу кожного до правди про війну, а також збереження пам’яті про неї.

— Війна говорить про те, що нам потрібно захищати себе не тільки фізично, а й віртуально. Війна йде на фронті фальсифікації, фейків. Можливість створити постійне зображення того, що ми називаємо російською агресією, буде наочним прикладом, як саме вона відбувається. Це стане фактичним доказом для тих, хто каже, що «їх там немає», — зауважив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Автори проєкту презентували логотип музею — чорний квадрат. Проте на ньому не вистачає 7 % — орієнтовна частина, яка тимчасово окупована: Крим та деякі райони Донецької, Луганської областей.

Інформацію про факти порушення законодавства і порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях збирали майже вісім років, для того, щоб створити електронну карту на інтернет-порталі. Вона дозволяє дослідити перебіг подій та наслідки російської агресії в окремих містах і селах.

Також віртуальний музей містить банк фотографій, пов’язаних з подіями в Криму; архів усних історій про початок тимчасової окупації, які креатори проєкту запозичили в Українському інституті національної пам’яті; базу даних жертв російської окупації. Надалі автори планують додати окремий розділ про Донбас.

— Цей проєкт виявився надбудовою над попередньою діяльністю багатьох людей і громадських організацій. Ця широка співпраця є свідченням певної культури взаємодії, яку нам треба розвивати та просувати, — зазначив один з творців віртуального проєкту, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко.

Підготувала Анна Кравченко

Читайте нас в Telegram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Новини