ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Марш-кидок — під’їхати на машині, або Чого вартий «краповий» берет російського спецназу

Прочитаєте за: 7 хв. 19 Жовтня 2021, 10:40

Краповий берет — формений головний убір, вища форма заохочення для військовослужбовців підрозділів спецпризначення Росгвардії та спецпідрозділів МВС деяких інших держав.

Берет це найбажаніша професійна відзнака найбільш підготовлених спецпризначенців і є предметом виняткової гордості.  Але після певних подій спецназ Росгвардії вирішив відмовитись носити цю професійну відзнаку, вважаючи її ди-скре-ди-то-ва-но-ю….

Як повідомив на своєму телеграм-каналі російський військовий кореспондент «Комсомольской правды» Олександр Коц (відомий своїми псевдо-пропагандистськими матеріалами з боку російських бойовиків на окупованому Донбасі. — Авт.), «Спецназ 604-го Червонопрапорного центру спеціального призначення «Вітязь» з понеділка 18.10. 2021 року на знак протесту знімає крапові берети і переходить на звичайні статутні кепки».

Чому один із найвідоміших російських спецназів «Вітязь» вирішив зняти берет, щоб не ганьбитись? Коц повідомляє, що «бійці спецпідрозділу обурені тим, як відбулась остання здача на «крап» у навчальному центрі «Тамбукан» на Ставропіллі.

Краповий берет присвоюється після проходження складних випробувань, серед яких профілюючими предметами є спеціальна вогнева, спеціальна фізична та тактична підготовка військ. Ось лише деякі з випробувань, які мають пройти росгвардійці, складаючи «іспит на краповий берет»: спочатку є попередній етап і тестування «здобувачів». Принципи відбору і навіть фізичні нормативи в декількох пострадянських країнах дуже схожі, але за приклад візьмемо Росгвардію, про яку і йдеться.

Попередній етап  — це підсумкова атестація військовослужбовця за період навчання його за програмою підрозділів спеціального призначення. Загальна оцінка за етап повинна бути не нижче ніж «добре», а за спеціальну вогневу, спеціальну фізичну і тактичну підготовку Росгвардії чи ВВ МВС — «відмінно». Лише таких допускають до тестування «на здачу».

Далі йде «тестування», яке відбувається за 2–3 дні до основних випробувань. До нього входять: біг на 3 тисячі метрів; підтягування на перекладині і комплекс силових вправ — 4×10 (згинання-розгинання рук в упорі лежачи, упор присід-упор лежачи, вправа на черевний прес, вистрибування з положення присід). Для багатьох навіть тестування є доволі складним етапом.

Основні випробування відбуваються в один день і включають в себе марш-кидок не менше ніж 10 км, з подальшим подоланням перешкод ССП (спеціальна смуга перешкод) в екстремальних умовах, огляд підготовки зі штурму висотних будівель, акробатику і рукопашний бій.

Кожне з цих випробувань є доволі складним, і якщо ти не вкладаєшся в нормативи — то сходиш з дистанції «здобувача». Наприклад, у Росгвардії проводять марш-кидок на 12 кілометрів, після якого ССП, включаючи  проходження ВШС (вогненно-штурмова смуга. — Авт.), маєш подолати  з ходу після маршу. Далі стрільба на швидкість з автомата з часовим обмеженням (20 секунд).

Далі перевірка навичок зі штурму висотних будівель з використанням спеціальних спускових споряджень, яка здійснюється на п’ятиповерховій будівлі. Час виконання вправ на даному етапі — 45 секунд. Тих, хто не вклався в контрольний час, до наступних випробувань не допускають. За наявності трьох зауважень військовослужбовця знімають з подальших випробувань.

Пройти випробування всім учасникам неможливо. До другого і третього етапу доходить не більше 20–30% «здобувачів», адже далі — найскладніше — акробатичні вправи і чотири комплекси рукопашного бою. І наостанок — «навчальні поєдинки» (мають особливе значення. — Авт.) — поєдинок триває протягом 12 хвилин без перерви зі зміною трьох партнерів, один із яких — такий же екзаменований, інші — військовослужбовці, які вже мають краповий берет.

Основною вимогою всіх випробувань є те, що інструкторам категорично забороняють надавати допомогу випробуваним під час здійснення маршу і подолання перешкод, а також втручатися в процес випробування, віддавати які-небудь команди і розпорядження, які допомагають учаснику. Але…

На кваліфікаційних випробуваннях «на краповий берет», які відбулися з 11 по 15 жовтня 2021 року в навчальному центрі «Тамбукан» в Північно-Кавказькому окрузі Росгвардії, за інформацією з телеграм-каналів Олександра Коца і «ВЧК ОГПУ», стались ганебні події, які призвели до колективних сутичок росгвардійців і протестів зі зняттям беретів. Того дня у випробуваннях на здобуття «крапового» брали участь 115 військовослужбовців, кілька десятків з них — представники Чечні.

Коц розповідає подробиці (мова оригіналу. — Авт.): «На главном марш-броске представители Чечни начали подвозить своих на машинах — чего напрягаться?  Краповики от такой беспардонности слегка опешили, но делать вид, что ничего не происходит, не стали. Завязалась массовая драка, которую, судя по комментариям за кадром, разруливал лично начальник Главного управления сил спецназначения Росгвардии Игорь Семиляк.
Пару десятков человек были сняты с дистанции, однако, как пишут краповики, все равно получили берет. Интересно, им самим его надевать не стыдно? Это же символ, в том числе, преодоления себя», — зазначає російський «воєнкор».

Телеграм-канал ВЧК ОГПУ взагалі повідомляє про те, що між начальником Головного управління сил спецпризначення Росгвардії Ігорем Семіляком і віцепрем’єром Чечні по силовому блоку Абузайдом Вісмурадовим («Патріот») розгорівся особистий конфлікт. Телеграм-канал стверджує, що Вісмурадов «особисто керував нападом на інструкторів, які приймали заліки на випробуваннях, і навіть надає відео цього конфлікту (відеоролик терміново «зникає» з більшості ресурсів. — Авт.).

Повідомлення на телеграм-каналі ВЧК ОГПУ мовою оригіналу:  «Источник рассказал, что вицепремьер Чечни по силовому блоку Абузайд Висмурадов (Патриот) лично руководил нападением на инструкторов, принимавших выполнение заданий на получение крапового берета в центре Тамбукан в Ставропольском крае. Кандидаты из Чечни нарушали все, что можно, в частности в ходе забега ехали на машинах знакомых и приятелей. По словам источника, точно такая же история была в  прошлом году. В этот раз инструкторы не стерпели и отказались принимать кандидатов из Чечни в «краповые береты». Разобраться с инструкторами решил лично «Патриот» с большой группой подручных. Была драка. Пытавшемуся ее разнять начальнику Главного управления сил специального назначения Росгвардии генерал-лейтенанту Игорю Семиляку тоже «прилетело» пара крепких слов от «Патриота». Какого же было удивление инструкторов, когда на утро тот же Семиляк принял решение считать, что кандидаты из Чечни прошли испытания и заслуживают получения краповых беретов. Завтра утром все настоящие краповые береты на построениях намерены снять с себя эти береты в знак протеста, — розповідає телеграм-канал ВЧК ОГПУ.   

У Росгвардії відреагували на повідомлення на телеграм-каналах. Представник відомства Валерій Грібакін в інтерв’ю «Известиям» заявив, що жодних інцидентів, тим більше бійок і з’ясувань стосунків, на випробуваннях не було, і все це — емоції: «…будь-які змагання — це завжди емоції, це завжди якісь там «технічні непорозуміння» (на машині марш кидок??? — Авт.). Грібакін зазначив, що «краповий берет — це символ доблесті наших спеціальних підрозділів і його не знімали навіть перед ворогом, і тим більше на знак непогодження з результатом змагань».

Грібакін, напевно, не бачить різниці між змаганнями і професійним випробуванням або ж навмисно принижує тих, хто є найкращими серед «спеців». Випробування на «Тамбукані» — це іспит на професійні вміння і воїнську доблесть. І це означає, що подібні заяви чинів з Росгвардії нівелюють досягнення решти «краповиків», і ставлять їх на один щабель з махлярами. Крім того, назвати порушення Основних вимог випробувань «якимось технічним непорозумінням» — це так по-російськи, видати бажане за дійсне. І загалом, така позиція — це плювок в обличчя своїм бійцям — спецпризначенцям не лише з «Вимпелу», а й усім, хто носить і хто прагне отримати краповий берет.

Як «бекграунд» ще інформація: того дня зі 115 «здобувачів» 38 військовослужбовців «склали іспит на краповий берет» (скільки з них реально мають право його носити — невідомо. — Авт.), але, за словами  присутнього на випробуваннях і вище згаданого начальника Головного управління сил спецпризначення Росгвардії Ігоря Семіляка, усі ці 38 стали «елітою гвардійського спецназу»…

Також цікавим є момент: ще до появи в інтернеті інформації про конфлікт глава Чечні Рамзан Кадиров у соціальних мережах привітав чеченців-силовиків, які отримали крапові берети, і навіть перерахував їх поіменно: командир ОМОН Росгвардії в Чечні Анзор Бісаєв і командир СОБР «Терек» Сайді Лорсанкаєв, бійці моторизованого полку «Північ» імені Ахмата Кадирова Грозненського з’єднання Росгвардіі Мовсар Абдулхаджієв, Рамзан Мукаєв і Хізір Мусаєв, моторизованого батальйону «Південь» Грозненського з’єднання Росгвардії Ідріс Аташаєв і Тамерлан Садулаєв .

«Мені особливо приємно відзначити, що тепер в наших спецпідрозділах служать 43 «краповики». Це свідчить про високий рівень фізичної і бойової підготовки наших бійців!» — заявив Кадиров. Чи варто ще щось додавати?..

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Blogger pool, rss.feed