ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Покликані морем»: підписано меморандум щодо створення фільму про вірних присязі курсантів-моряків

Прочитаєте за: 3 хв. 16 Жовтня 2021, 13:09

В Одесі підписано меморандум про співпрацю щодо створення нового фільму «Покликані морем», заснованого на історії, коли курсанти Севастопольської військово-морської академії імені Нахімова не зрадили Військовій присязі та відмовились присягати окупантам. Меморандум підписали командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, продюсер Михайло Ухман та режисер і актор Ахтем Сеітаблаєв.

– Кожна людина – це результат того, які фільми ви дивитеся, які книжки читаєте, які казки в дитинстві слухали від мами чи бабусі, який приклад вам показали батьки, – говорить Ахтем Сеітаблаєв. – Тому так важливо займатися своєю культурою і розповідати про долі наших людей, що я і роблю, починаючи з фільму «Хайтарма». Цей фільм про наших хлопчаків, хто показав своїми діями, що Україна сильна своїми людьми. Коли пара десятків пацанів 20 березня 2014 року вийшли на плац академії в Севастополі і заспівали наш гімн – весь світ зрозумів, що ми не здамося, тому що в нас є такі люди.

У сценарії блокбастера використані реальні історії людей, які з різних куточків України приїхали навчатися до «Нахімки» й відмовилися підкорятися окупантам. Про те, як їх змінила агресія російських окупаційних військ у Криму, й про те, як вони разом зі своїми викладачами вийшли на материк, завершили освіту і нині зі зброєю в руках захищають Батьківщину.

– У нашій країні не вистачає простого пригодницького кіно, на якому можна виховувати молоде покоління, – переконаний продюсер Михайло Ухман. – Кіно, яке буде збирати кінозали, яке змусить говорити про себе в школі, університеті, яке буде виховувати громадян України і не буде лякати своєю драмою, насиченням жорстокості, сумних епізодів. Нам потрібно народне кіно, яке будуть любити в містах та селах, плакати і сміятися.

Зйомки блокбастера «Покликані морем» розпочнуться навесні 2022 року в Одесі.

– Стрічка буде не стільки про війну, скільки про те, що власний вибір потрібно відстоювати, за важливе боротися, а юнацькі мрії не віддавати навіть сильнішому за тебе, – продовжує Ахтем Сеітаблаєв. – Буде молодіжно, драйвово, емоційно, змістовно. Такий собі колективний портрет юнаків, які живуть звичайними для свого віку пристрастями й клопотами. Але раптово опиняються перед вибором простим і водночас жорстким – чорне або біле.

Відомий український кримськотатарський актор і режисер пригадує, наскільки його вразила та історія.

– Молоді хлопці здійснили геройський, вважаю, вчинок. Не зголосились, що хтось за них вирішує їхню подальшу долю – змушують переходити на флот російський замість українського. Стільки мужності в них, стільки характеру й усвідомленого вибору!

Нагадаємо, Ахтем Сеітаблаєв як режисер зняв цілу низку фільмів, які одразу ж здобули популярність та визнання глядачів. Це – стрічки «Хайтарма», «Кіборги», «Чужа молитва», «Захар Беркут» та «Доброволець». Михайло Ухман має у своєму творчому доробку також чимало фільмів, найвідоміші серед яких – «Шлях поколінь» про українських захисників від доби УПА до наших днів та документальний фільм «Трохи нижче неба» про захисників Донецького аеропорту.

Читайте також: Ахтем Сеітаблаєв: «У руці – сталева скоба, у хребті – титан»

11 вересня — День українського кіно

Підготував Олексій Тригуб

Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform MilitaryArt, rss.feed, Новини