ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна засуджує проведення Росією перепису населення на тимчасово окупованій території АР Крим

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Жовтня 2021, 11:31

У Міністерстві закордонних справ України засуджують проведення Російською Федерацією перепису населення на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь і заявляють про своє право застосування реторсій.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби МЗС України.

«Такі дії РФ спрямовані проти державного суверенітету і територіальної цілісності України та є продовженням намагань легітимізувати спробу анексії тимчасово окупованого Криму, поширити на його територію дію російського законодавства.

Проведення перепису на тимчасово окупованій території є недружнім актом щодо нашої держави, і ми залишаємо за собою право застосування реторсій», – йдеться в повідомленні.

У пресслужбі зазначили, що, відповідно до положень резолюції Генасамблеї ООН 68/262, так званий «референдум» в АР Крим та м. Севастополь, проведений російською окупаційною адміністрацією 16 березня 2014 року, не має юридичної сили і не може стати підставою для будь-якої зміни статусу Кримського півострова, зокрема слугувати підставою для відображення результатів перепису населення в окупованому Криму як частини загальноросійського перепису.

«Важливо, що учасники міжнародної Кримської платформи у Спільній декларації вкотре підтвердили невизнання будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, які є невід’ємною частиною території України. Учасники Кримської платформи рішуче протидіятимуть будь-яким одностороннім спробам змінити міжнародний порядок, заснований на верховенстві права», -додали у відомстві.

МЗС України зазначили, що основою для оцінки ситуації в Криму може бути лише неупереджений та об’єктивний моніторинг з боку міжнародних організацій, які мають відповідний мандат, що здійснюється відповідно до законодавства України та норм міжнародного права, а також правозахисних неурядових організацій.

«Закликаємо міжнародне співтовариство засудити проведення Росією всеросійського перепису населення на тимчасово окупованій території України, не визнавати і не використовувати його результати», – заявили в МЗС України.

Читайте нас у Facebook
Мітки: