ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Львові ветерани обговорили проблеми відкриття та розвитку власного бізнесу

Прочитаєте за: 3 хв. 4 Жовтня 2021, 12:56

«Свій до свого по своє» — цьому гаслу, яким колись керувалися підприємці-українці років сто, не менше. У такий спосіб українці, що мешкали на теренах Австро-Угорщини, а пізніше й Польщі, підтримували своїх одноплемінників-підприємців від розорення в умовах монополізму ринків різної продукції. Купляли, навіть якщо ціна була трішки дорожча,ніж у німецьких, єврейських чи польських крамницях.

Нині гасло набуває нових сенсів: полишивши військову службу, чимало українців вирішують відкрити власну справу. Але зіштовхуються почасту із таким обсягом проблем, що ідея глохне на самому початку. Допомогти і підтримати побратимів на шляху в бізнес, створити мережу горизонтальних комунікацій між бізнесменами-атовцями, поспілкуватися з представниками влади поставили собі за мету учасники першого засідання бізнес-клубу ветеранів у Львові. Зібрання відбулося в соціальній кав’ярні «Базилік», яку відкрила львівська волонтерка ДУК ПС Уляна Кузик.

— Загалом сьогодні зібрались 15 осіб. Це люди, що мають бойовий бекграунд: воїни добровольчих підрозділів, колишні військові та силовики, які в різні роки захищали Україну на Сході.  Прибули також представники влади. Зокрема, директор департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко, начальник управління соцзахисту ЛМР Ігор Кобрин, радник голови міста Львова з питань взаємодії з учасниками АТО/ООС капітан запасу Тетяна Науменко. Зустріч була дуже продуктивна. Насамперед перезнайомились між собою. І сподіваємось, що з кожним разом це коло ростиме. По-друге, знайшли спільну мову з представниками місцевої влади. Адже для розвитку бізнесу нам потрібні і консультування, і юридична та соціальна підтримка, — розповіла Уляна Кузик.

Для того, аби зареєструвати ГО чи ФОП, людині потрібно отримувати консультацію і розбиратися в профільних нюансах оподаткування та підприємництва. Адже подібне коло проблем почасту утримує непідготовлених людей від започаткування власної справи. Під час засідання клубу обговорили можливість організації консультацій та навчання потенційних підприємців з бойовим минулим, а також створення інформаційного ресурсу, який би розповідав громадянам України про ветеранські бізнес-ініціативи. Хочуть почати зі Львівщини, але на перспективу — створити інтерактивну «мапу» ветеранського бізнесу всієї країни.

Плани амбітні, втім, і ветерани-підприємці не з тих, хто відступає перед труднощами. Не спасували на фронті, тож триматимуть лінію і у веденні власної справи.

Кореспонденти АрміяInform стежитимуть, як розвиватиметься ініціатива львівського ветеранського бізнес-клубу й чи переросте вона у створення асоціації атовців-підприємців загальнодержавного масштабу.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: