І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…
«Ми точно зробили правильно, обравши Вінницю як перше місто для нашого розширення. Дуже пишаємось тим, як організація тут розвивається», – саме цими словами голова правління Veteran Hub Івона Костина розпочала презентацію, присвячену підсумкам року роботи ветеранського простору у Вінниці. Аби привітати команду вінницького Veteran Hub із першим Днем народження, на зустріч завітали колеги з Києва, а також вінницькі ветерани, члени їхніх родин, волонтери та друзі.
На початку зустрічі Івона Костина наголосила на тому, що сьогодні Veteran Hub є організацією, що працює по всій країні. «Наша основна місія – дбати про добробут ветеранів російсько-української війни, військових, членів їхніх родин і родин загиблих, військовополонених, заручників. Тобто, якщо спростити, тих, хто безпосередньо є носієм досвіду війни і хто житиме з цим досвідом», – зазначила вона.
Про цінність та потребу Veteran Hub у Вінниці зазначив і його керівник Ігор Гемба:
– Я сам є ветераном і знаю, наскільки цій категорії громадян важливо мати інформацію про те, куди можна піти, щоб отримати допомогу. Тому навіть коли на початку змушені були через карантинні обмеження працювати онлайн, ми надавали можливість завітати до нас тим, хто хотів познайомитись, і надавали їм потрібну послугу. На сьогодні вже маємо зріз нашої аудиторії: 3\4 відвідувачів простору – це ветерани та їхні родини. Тож своєї мети ми досягаємо.
Зі свого боку керівник напрямку послуг Veteran Hub Вінниця Марина Ланівська розповіла про основні послуги, які надає команда. Це юридична та психологічна підтримка, а також допомога з пошуку роботи. Більш детально про отримання цих послуг можна дізнатись тут: https://armyinform.com.ua/2021/02/osnovne-pravylo-veteranhub-my-nichogo-ne-robymo-zamist-veterana-my-rozpovidayemo-shho-treba-zrobyty-aby-dosyagty-mety/?fbclid=IwAR3LQv6YLQE9S0-LEfQ5O2_yB0_EExsa-amd0EI1LJ3_MopBsjATjzEGkAk.
За рік діяльності вінницьким Veteran Hub було надано понад 2,5 тис. послуг: більше ніж 1,5 тис. юридичних консультацій, 300 – психологічних і понад 700 – із пошуку роботи.
– Півтори тисячі послуг – це не просто кількість, – зауважила Марина Ланівська, – за кожною цифрою ховається людська історія, з якою приходять наші відвідувачі. Перші, хто працює з ветеранами в просторі, це кейс-менеджери. Вони вислуховують клієнта, аби зрозуміти, якої підтримки він потребує. І тут дуже важливо встановити довірливі стосунки, аби якомога краще зрозуміти потреби ветерана чи члена родини. Цього року ми багато допомагали ветеранам адаптуватись до цивільного життя, працювали із різними залежностями, тривожними станами, агресією, іншими запитами. Це колосальна робота команди. А те, що до нас повертаються, свідчить про атмосферу довіри, яка встановлюється.
Презентував результати своєї роботи і вінницький Мобільний офіс Veteran Hub, який почав працювати 3,5 місяця тому. Його фахівці надають юридичні, психологічні послуги, а також допомагають у пошуку роботи ветеранам, які проживають у Вінницькій області й не мають змоги дістатися до обласного центру. «35 клієнтів у області, які отримали допомогу, – це, здавалось б, не так багато, – зауважила Івона Костина. – Але це результат, шлях до якого становить понад 1600 кілометрів. І це люди, які не могли до цього отримати якісні послуги, адже не мали до них доступу. Команда Мобофісу їздить по селах, невеликих містечках, розклеює плакати в аптеках, на СТО, в магазинах тощо. Ми зрозуміли, що це єдиний спосіб донести ветерану, який не користується ФБ, вайбером чи телеграмом, інформацію про те, що якісні послуги доступні й для нього теж».
Окрім того, Івоона Костина наголосила, що ветеранський простір відкритий для всіх вінничан.
– Ми запрошуємо у Veteran Hub всіх, хто хоче ближче познайомитися з ветеранською спільнотою, дізнатися, хто ці люди, чим вони живуть, які в них проблеми, потреби та можливості. Тут можна знайти нових друзів та зрозуміти, як краще взаємодіяти. Ми працюємо за принципом, що наші двері мають бути відчиненими завжди, аби ми могли бути поруч, коли потрібні.
Нагадаємо, що проєкт Veteran Hub втілюється за підтримки міжнародної некомерційної організації IREX та Державного департаменту США в рамках Програми реінтеграції ветеранів. Автомобіль для вінницького Мобільного офісу Veteran Hub був переданий благодійною організацією Help Us Help, а талони на пальне – канадським благодійним фондом Boomer’s Legacy.
Фото автора
@armyinformcomua
Попередньо встановлено, що поблизу одного із ТРЦ міста вибухнув саморобний вибуховий пристрій (СВП), що перевозився в автомобілі.
Володимир Зеленський провів продуктивну зустріч із прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере.
У норвезькому місті Рауфосс компанія NAMMO та одне з провідних українських підприємств ОПК підписали Спільну заяву про стратегічне співробітництво.
Кременецький школяр, котрий почув про факти вербування українських дітей, розповів поліціянту, що йому невідомі особи теж пропонували заробити гроші.
Пілоти 38 бригади морської піхоти ЗСУ вразили ворожу реактивну систему залпового вогню «Град», яка пересувалася з вогневої позиції.
Військовослужбовці, які створюють технологічні рішення для армії, отримають право на справедливу авторську винагороду, а держава зможе ефективніше масштабувати створені розробки.
від 20000 до 120000 грн
Київ
20 окремий батальйон спеціального призначення
від 21000 до 51000 грн
Запоріжжя, Запорізька область
І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…