ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Затверджено нарукавні емблеми для окремих бригад тероборони

MilitaryArt: мистецтво ведення війни Важливі новини Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 16 Вересня 2021, 14:22

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний затвердив нарукавні емблеми для окремих бригад територіальної оборони Сухопутних військ ЗС України.

Всі емблеми розроблені в єдиному стилі, як й інші нарукавні знаки підрозділів ЗС України, у кольорах, притаманних механізованим військам. Однак є й особливість, що буде відрізняти підрозділи територіальної оборони від інших частин, а саме: звужена зубчата глава, що символізує захисний мур.

Також з метою формування мілітарних традицій українського війська у символіці підрозділів територіальної оборони основний акцент поставлено не на адміністративні одиниці, штучно утворені за часів радянської окупації (часів), а на історичні регіони України.

Отже, на більшості емблем зображені елементи історичної або сучасної символіки регіонів, у яких розташовані частини. Проте під час створення використовувалась не тільки регіональна геральдика, але й історична символіка часів доби козацтва.

Так, на емблемі 109-ї бригади ТрО зображені схрещені між собою срібний спис та шабля, які є елементами символіки Кальміуської паланки Запорізької Січі, що розташовувалась на території сучасної Донецької області, і вказує на розташування військової частини.

Центральним елементом емблеми 111-ї бригади ТрО є стилізоване зображення крокуючого золотого коня на зеленому полі. Крокуючий кінь був історичною символікою Старобільської сотні Острогозького козацького полку. Також зображення коня є одним із елементів сучасного герба Луганської області.

На належність до столиці України в емблемі 112-ї бригади ТрО вказує стилізоване зображення золотого Луку зі стрілою, вписаного в золоте коло, який є центральним елементом сотенних прапорів Київського козацького полку.

Срібна Богородиця на золотому півмісяці, яка була зображена на полковому прапорі Сумського козацького полку відтепер відтворена на емблемі 117-ї бригади ТрО.

На емблемі 123-ї бригади ТрО відображений срібний пильнуючий олень із золотими рогами, озброєний списом. Його використовували на печатці Бугогардівської паланки Запорізької Січі (Нині територія сучасної Миколаївської області).

Знайшла своє відображення на нарукавних емблемах і символіка часів Української Народної Республіки. Зокрема, на нарукавній емблемі 124-ї бригади ТрО зображено проєкт гербу Херсонщини часів УНР, а саме срібний хрест у супроводі трьох золотих корон у блакитному полі.

Усі нарукавні емблеми створили фахівці Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України відповідно до Методичних рекомендацій щодо окремих питань розвитку і впровадження військової символіки у Збройних Силах України, затверджених Міністром оборони України у 2020 році.

Дотепер підрозділи тероборони використовували нарукавні знаки, які не були затверджені встановленим шляхом. На емблемах були зображені герби областей і міст, у яких вони дислокуються. Також на них був розміщений неофіційний девіз територіальної оборони «ЗАХИСТИМО СВІЙ ДІМ. ЗАХИСТИМО УКРАЇНУ!» та номер підрозділу.

Також нарукавну емблему отримало командування територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗС України.  На ній зображено золотий пірнач, який покладено на схрещені між собою два козацькі мушкети.

Нагадаємо, що пірнач є символом органу військового управління, а мушкети були основною зброєю козацького війська і символізують постійну готовність до захисту.

Позаштантий кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
НАТО і Україна працюють над стабільними поставками засобів ППО

Україна працює над посиленням своєї протиповітряної оборони разом із партнерами з Північноатлантичного альянсу.

Сили оборони перехопили за минулу ніч 147 ворожих БПЛА
Сили оборони перехопили за минулу ніч 147 ворожих БПЛА

У ніч на четвер, 2 квітня, російські війська атакували Україну 172 ударними безпілотниками.

У Генштабі ЗСУ назвали напрямки, на яких окупанти здійснили найбільше атак за минулу добу
У Генштабі ЗСУ назвали напрямки, на яких окупанти здійснили найбільше атак за минулу добу

Протягом минулої доби між українськими захисниками та російськими загарбниками відбулося 146 бойових зіткнень.

У ЗСУ спрощуються механізми переміщення військових між частинами
У ЗСУ спрощуються механізми переміщення військових між частинами

У Збройних Силах України спрощуються механізми переміщення військовослужбовців між частинами.

Мінус 1300 окупантів, бронетехніка та артилерія: втрати російської армії на фронті
Мінус 1300 окупантів, бронетехніка та артилерія: втрати російської армії на фронті

За минулу добу російські загарбники втратили 1300 військових вбитими та пораненими.

«Більшість наших військових повернулися з передової, серед них є поранені й травмовані» — директор Національного президентського оркестру
«Більшість наших військових повернулися з передової, серед них є поранені й травмовані» — директор Національного президентського оркестру

Як змінилися пріоритети Національного президентського оркестру після широкомасштабного вторгнення і чим займається колектив нині.

ВАКАНСІЇ
Старший стрілець – оператор

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Стрілець

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

Прожекторист зенітного взводу (військова служба за контрактом)

від 50000 до 120000 грн

Івано-Франківськ

Івано-Франківський ОТЦК та СП

Навідник танкового взводу

від 30000 до 130000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

Старший стрілець-оператор, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Запоріжжя

Василівський РТЦК та СП

Водій автомобільної групи

від 23000 до 23000 грн

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

--- ---