ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна відкрили меморіальну дошку генералу УНР Якову Гандзюку

Армія і суспільство Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 13 Вересня 2021, 9:37

На території Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася церемонія відкриття та освячення меморіальної дошки командувачу 1-го Українського корпусу військ Центральної Ради генералу УНР Якову Гандзюку, повідомляє пресслужба військового ліцею.

Саме тут, на подвір’ї тодішнього Олексіївського інженерного училища,  9 лютого 1918 року більшовики розстріляли генерала разом із  начальником штабу корпусу генералом Яковом Сафоновим. Яків Гандзюк вийшов на розстріл зі словами «Як командувач українського корпусу виходжу на розстріл першим!»

На заході були присутні начальник ліцею генерал-майор Ігор Гордійчук, заступник голови Печерської районної у місті Києві державної адміністрації Анатолій Невмержицький, представники окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, голова ради Печерського районного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Олесь Гриб (головний  ініціатор проєкту встановлення меморіальної дошки генерал-майору Я. Гандзюку). А також на заході була присутня праправнучка Якова Гандзюка Лідія Іванівна.

– Ми горді тим, що наша бригада має ім’я великого українця, видатного полководця, непересічної особистості  генерал-майора Якова Гандзюка, – зазначили представники окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка підполковник Володимир Печенюк та старший лейтенант Ольга Сірман. – Він є справжнім героєм і прикладом для сучасного покоління військовослужбовців, які борються проти того ж ворога, що і генерал Гандзюк століття тому.

На згадку керівництву ліцею та організаторам заходу представники бригади подарували пам’ятні презенти – зображення нарукавного знаку, центральний елемент якого позначав посаду генерала корпусу, і використовувались Яковом Гандзюком. 

Військові разом з іншими також вшанували пам’ять та подвиг генерала, поклавши квіти на його могилу на цвинтарі Свято-Михайлівського Видубицького монастиря.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Людина злізла з дерева, а окупанти залізли: дрони уразили їх і там
Людина злізла з дерева, а окупанти залізли: дрони уразили їх і там

На Південно-Слобожанському напрямку пілоти бригади «Форпост» продовжують знищувати противника, який вдається до нестандартних способів маскування.

«Називали «чуркою» та били»: полонений розповів про жахи російської армії
«Називали «чуркою» та били»: полонений розповів про жахи російської армії

Після перевірки документів у метро в чоловіка забрали паспорт і телефон та замість депортації з росії відправили до армії.

«Знаходимо багато „Молній-2“, в яких закінчився заряд»: на Куп’янщині окупанти тероризують цивільних
«Знаходимо багато „Молній-2“, в яких закінчився заряд»: на Куп’янщині окупанти тероризують цивільних

Військові рф цілеспрямовано б’ють ударними дронами про об’єктах цивільної інфраструктури й автівках, обстрілюють екіпажі карет екстреної медичної допомоги.

Катував військовополонених — правоохоронці ідентифікували інспектора колонії в рф
Катував військовополонених — правоохоронці ідентифікували інспектора колонії в рф

Встановлено співробітника російської виправної установи, причетного до жорстокого поводження з українськими військовополоненими.

Покриття з окупантів: десятки мертвих росіян лежать на дорогах Добропільського напрямку
Покриття з окупантів: десятки мертвих росіян лежать на дорогах Добропільського напрямку

Бійці 1-го корпусу «Азов» Нацгвардіє показали вражаючі кадри з одного з шляхів, який окупанти використовують для штурмових дій і переміщень.

Не довезли: на Закарпатті припинили три спроби переправлення ухилянтів через кордон
Не довезли: на Закарпатті припинили три спроби переправлення ухилянтів через кордон

Викрито та ліквідовано три канали незаконного переправлення осіб на українсько-угорській та українсько-румунській ділянках державного кордону.

ВАКАНСІЇ
Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Житомир та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Житомир, Житомирська область

Інженер виробничого відділення

від 25000 до 26000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Начальник служби охорони державної таємниці

від 25000 до 30000 грн

Кропивницький

Військова частина А4607

Стpілець-зенітник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Номер обслуги ЗУ 23-2 (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

Запрошуємо у військові навчальні заклади ЗСУ

від 3000 до 3500 грн

Сосниця, Чернігівська область

--- ---