ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Танкісти змагалися у стрільбі на далекі відстані

Прочитаєте за: 3 хв. 8 Вересня 2021, 18:08 2

На Рівненщині триває конкурс на найкращий танковий взвод ЗС України. Сьогодні танкісти демонстрували вміння вразити з танкового озброєння ціль, що розташована далеко за межами прямого пострілу – за 7,5 км.

Взводи виходять на позицію згідну з жеребкуванням. Перші чотири танки Т-80 витягнулися на вихідну позицію. Короткий інструктаж, команда «По машинах!» ‒ і танки з гулом стрімко виходять на позиції.

Як розповів керівник заняття, старший викладач кафедри вогневої підготовки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного полковник Роман Холявка: «У номінації беруть участь танкісти механізованих бригад та морської піхоти. Для ведення вогню визначають ціль, головний орієнтир та вогневу позицію. Згідно з координатами командир повинен за допомогою планшета обчислити попередні дані для стрільби, провести пристрілку та уразити ціль. Час на виконання завдання обмежений».

Першим розпочинає пристрілку командир взводу. Для точного влучання необхідно застосування коригуючого пристрою, яким став БПЛА типу «Фурія». Оператор БПЛА фіксує розриви і згідно з ними командир взводу вводить необхідні поправки до прицілювання.

Після отримання підтвердження про ураження цілі взвод відкриває вогонь.

До речі, висота, на яку підіймається снаряд під час польоту до цілі, перевищує три кілометри, тож оператор БПЛА повинен це враховувати.

Командир танкового взводу однієї з бригад  старший лейтенант Євген Бридкий розповів, що за час конкурсу він втратив 5 кілограмів ваги, але багато чого довелося пригадати ще з курсу Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, яку він закінчив у 2019 році. З конкурсу запам’яталися вправи з застосування лазер-тага, коли його взвод вступив у двобій із взводом морської піхоти і переміг, «знищивши» 2 з чотирьох танків «противника», втративши одну машину.

Конкурс на найкращий танковий взвод ЗСУ триває.

10
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook