ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Обласними та районними адміністраціями надано дозволи на інвентаризацію земель оборони по всій Україні

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Серпня 2021, 12:37

На обліку у Міноборони перебуває майже пів мільйона гектарів земельних ділянок, 40% з яких підлягають державній реєстрації. Ще декілька років тому, щоб розпочати процес оформлення цих земель, необхідно було пройти довгу процедуру і в результаті, у більшості випадків, отримати відмову з надуманих, незрозумілих причин в наданні дозволів на розроблення землевпорядної документації від уповноважених на це органів. Про це повідомляє сайт Міністерства оборони України.

Це постійно призводило до різного роду зловживань, інших неправомірних дій з метою заволодіння сторонніми особами військовими землями.

Задля вирішення даної проблеми було ініційовано розробку нового порядку інвентаризації земель, який затвердив Кабмін.

Також між Міноборони та Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру підписано Меморандум про співпрацю, метою якого є зокрема проведення інвентаризації земель оборони Держгеокадастром.

Завдяки цьому, за підтримки керівництва Держгеокадастру на першому етапі заплановано проведення інвентаризації 275 земельних ділянок за рахунок згаданого відомства площею близько 40 тис. га.

Попри нещодавні зміни земельного законодавства, які мали наслідком нововведення в процедурі інвентаризації земель оборони, що тепер потребує дозволу ОДА та РДА і у цьому напрямі Міноборони також вже має вагомі зрушення.

Так, завдяки проведеній 28 липня міжвідомчій нараді під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України, ОДА та РДА вже прийняли всі необхідні розпорядження щодо інвентаризації військових територій по всій України.

Управлінням нормативно-методичного забезпечення та моніторингу володіння, використання та розпорядження нерухомого майна і земель Міноборони було вжито максимум заходів для прискорення прийняття таких рішень органами державної влади на місцях. Останні оперативно та налагоджено спрацювали.

Стежте за нами в Instagram